Jak trzymać nerwy na wodzy?

Jak zachować balans między pracą a życiem osobistym? Jak dbać o zdrowie, żeby być produktywnym i kreatywnym? Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
Subisława
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2019, 13:51

Jak trzymać nerwy na wodzy?

Post autor: Subisława »

Muszę się do czegoś przyznać.. Chyba nie radzę sobie ze swoimi emocjami. Coraz częściej zdarza mi sie wybuchnąć złością. Na kogokolwiek, w jakiejkolwiek sytuacji. W sklepie, w pracy. Potem mam poczucie winy, bo wiem, ze nie było to uzasadnione. Jak przestać, jak to zahamować?
Awatar użytkownika
Damian
Posty: 14
Rejestracja: 18 lip 2019, 12:19

Re: Jak trzymać nerwy na wodzy?

Post autor: Damian »

Niezły agresor z Ciebie. Może ziółka?
Awatar użytkownika
Subisława
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2019, 13:51

Re: Jak trzymać nerwy na wodzy?

Post autor: Subisława »

Pytam o radę, nie oceniaj mnie proszę jak nie znasz sytuacji!
Awatar użytkownika
Mocne_espresso
Posty: 12
Rejestracja: 26 lip 2019, 13:54

Re: Jak trzymać nerwy na wodzy?

Post autor: Mocne_espresso »

Panowanie nad swoimi emocjami to nie jest prosta sprawa. Ja to rozumiem, bo sam miałem takie problemy. POtrafiłem wydrzeć sie na parzypadkowego przechodnia. Żona już miała tego dosyć i postawiła warunek - albo terapia z psychologiem albo odchodzi.
Awatar użytkownika
Subisława
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2019, 13:51

Re: Jak trzymać nerwy na wodzy?

Post autor: Subisława »

Dzięki. Rozumiem że wybrałeś żonę?
Awatar użytkownika
Mocne_espresso
Posty: 12
Rejestracja: 26 lip 2019, 13:54

Re: Jak trzymać nerwy na wodzy?

Post autor: Mocne_espresso »

Zgadza się. Psychoterapia zrobiła ze mnie człowieka, tu możesz poczytać, na czym polega http://poradniasalomon.com.pl/psychoterapia/psychoterapia-indywidualna/
Awatar użytkownika
Subisława
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2019, 13:51

Re: Jak trzymać nerwy na wodzy?

Post autor: Subisława »

Jeszcze raz dzięki. Cieszę się że jest nadzieja na normalne życie.
Awatar użytkownika
martka
Posty: 65
Rejestracja: 10 paź 2019, 13:38

Re: Jak trzymać nerwy na wodzy?

Post autor: martka »

Niestety bywa tak że nie radzimy sobie z natłokiem emocji i wybuchamy złością na osoby w naszym otoczeniu, które nie koniecznie zawiniły. Dlatego też jeśli nie radzisz sobie z tymi emocjami to warto w tym przypadku pomyśleć o psychoterapii. Oczywiście to że zdajesz sobie sprawę z tego to już połowa sukcesu. A drugą połową sukcesu będzie udani się do specjalisty. W Wejherowie jest bardzo dobry psychoterapeuta dla młodzieży jak i dorosłych. Tutaj http://psychoterapeutawejherowo.pl/ znajdziesz wszelkie informacje
Awatar użytkownika
Pracuś
Posty: 397
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:12

Re: Jak trzymać nerwy na wodzy?

Post autor: Pracuś »

Wydaje mi sie ze kazdy taki niepokojący sygnał u nas nie nalezy ignorować. Ja moge polecić od siebie prywatną klinikę Medox http://medox.org.pl/ Nerwica, stres... a nawet depresja to dosyc czeste przypadlosci, a oni radzą sobie z nimi doskonale
Awatar użytkownika
jako
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2020, 14:44

Re: Jak trzymać nerwy na wodzy?

Post autor: jako »

musisz starać się panować nad swoimi nerwami żeby zwyczajnie nie wpaść w nerwicę i nie rozchorować się mocno. Poczytaj sobie na ten temat na https://nauki-spoleczne.info/nerwica - bardzo dobry i rzeczowy artykuł także polecam
Awatar użytkownika
Izaimarcin
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2020, 22:00

Re: Jak trzymać nerwy na wodzy?

Post autor: Izaimarcin »

Ja na duże stresy w pracy zacząłem używać olejku konopnego po miesiącu stosowania zauważyłem dużą poprawę, dodatkowo zacząłem lepiej spać i mniej się kłócić z żoną, aczkolwiek to drugie to pewnie nie zasługa olejku
Awatar użytkownika
duduk
Posty: 266
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:57

Re: Jak trzymać nerwy na wodzy?

Post autor: duduk »

Myślę, że z tym warto przejść się do specjalisty, ja już od jakiegoś czasu korzystam z pomocy psychologa i jestem zadowolony, ponieważ dzięki niemu dużo zrozumiałem. Psycholog warszawa www.cplwowska.pl jest według mnie jednym z najlepszych.
Żabicki

Re: Jak trzymać nerwy na wodzy?

Post autor: Żabicki »

Może powinieneś skorzystać z pomocy psychologa. Miałem ten sam problem, stres w pracy, w domu dzieci, żona z którą się nie dogadywałem. Łatwo się denerwowałem a nie chciałem taki być i właśnie bardzo mi pomogła rozmowa z psychologiem online z wetalk. Polecam, bardzo wygodna forma kontaktu, nie trzeba tracić czasu na dojazdy, a i kontakt z psychologiem możesz mieć nawet codziennie.
ODPOWIEDZ