Co trzeba wiedzieć o endometrium?

Jak zachować balans między pracą a życiem osobistym? Jak dbać o zdrowie, żeby być produktywnym i kreatywnym? Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
Rokin
Posty: 140
Rejestracja: 18 gru 2019, 9:17

Co trzeba wiedzieć o endometrium?

Post autor: Rokin »

Co trzeba wiedzieć na temat endometrium?
Może ktoś z was ma większe rozeznanie?
Tutaj https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/endometrium czytałam co nieco.
Kojarzycie jakieś opracowania, do których warto zajrzeć, żeby dowiedzieć się czegoś więcej?
Awatar użytkownika
zimka
Posty: 257
Rejestracja: 26 mar 2019, 1:25

Re: Co trzeba wiedzieć o endometrium?

Post autor: zimka »

Przede wszystkim ważna jest diagnoza, co nie jest takie proste. Moja siostra ma tego rodzaju problem. Wcześniej nie pokojarzyła objawów, dopiero jak starania o dzidziusia nie wychodziły to zaczęły się różne badania. Obecnie na łagodzenie objawów przyjmuje antykoncepcję, dwuskładnikowe tabletki belara. Tylko sposób dawkowania jest inny.
Awatar użytkownika
garettka
Posty: 78
Rejestracja: 06 lut 2020, 19:44

Re: Co trzeba wiedzieć o endometrium?

Post autor: garettka »

U mnie żądna lekarka nie potrafiła temu zaradzić, dopiero w Szpitalu Mazovia natknęłam się na dr Judycką, dzięki której naprawdę moje problemy minęły dośc szybko i ona przepisała odpowiednie leki które zaradziły tym przykrym skutkom ubocznym
Awatar użytkownika
pinky
Posty: 99
Rejestracja: 29 lis 2019, 12:05

Re: Co trzeba wiedzieć o endometrium?

Post autor: pinky »

w szpitalu Medicover w Warszawie maja lekarzy specjalizujacych sie w leczeniu endometriozy, ja tam mialam operacje laparoskopowa, lekarze wykonali kawal dobrej roboty
Awatar użytkownika
Zenobia8
Posty: 38
Rejestracja: 01 kwie 2019, 18:33

Re: Co trzeba wiedzieć o endometrium?

Post autor: Zenobia8 »

Przy endometrium bardzo pomaga antykoncepcja. Wiem bo sama mam lekki przerost tej tkanki i miałam zawsze bardzo bolesne miesiączki. https://antykoncepcjanamiare.pl/czy-tab ... ometriozy/ A od kiedy biorę pigułki to nie mam ani tak obfitych miesiączek ani bóli, które wczesniej mnie dobijały.
ODPOWIEDZ