Endometrium - gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej?

Jak zachować balans między pracą a życiem osobistym? Jak dbać o zdrowie, żeby być produktywnym i kreatywnym? Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
Rokin
Posty: 140
Rejestracja: 18 gru 2019, 9:17

Endometrium - gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej?

Post autor: Rokin »

Gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej na temat endometrium?
Tutaj https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/endometrium znalazłam stronkę, gdzie co nieco o tym piszą.
Może to jest jakaś opcja?
Chętnie rzucę okiem na namiary od was.
Awatar użytkownika
pinky
Posty: 99
Rejestracja: 29 lis 2019, 12:05

Re: Endometrium - gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej?

Post autor: pinky »

u mnie lekarz wykryl torbiele endometrialne... bardzo sie wystraszylam , od kolezanki dostalam namiar na dobrego specjaliste od endometriozy, przyjmuje w szpitalu Medicover, porobili mi badania i jestem aktualnie w trakcie leczenia
Gość

Re: Endometrium - gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej?

Post autor: Gość »

Endometrioza to trochę taka podstępna choroba, dość trudna do zdiagnozowania. A to podstawa jeśli chodzi o dalsze postępowanie i leczenie. Wiem, że pomocna może być antykoncepcja. Moja siostrze ginekolog przepisał belarę, tabletki dwuskładnikowe. Tyle, że inaczej się je bierze niż gdyby tylko o zabezpieczenie chodziło.
Awatar użytkownika
asxx
Posty: 211
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:57

Re: Endometrium - gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej?

Post autor: asxx »

A czy taka choroba może objawiać się bólem podbrzusza? Bo wiem, że to bardzo popularny problem świadczący o problemach ginekologicznych. Jeśli tylko jesteście zainteresowani, to powinniście o bólu podbrzusza przeczytasz na https://lekarzebezkolejki.pl/. Można tam znaleźć mnóstwo informacji dotyczących pora zdrowotnych, które z pewnością Was zainteresują.
Awatar użytkownika
lilia88
Posty: 83
Rejestracja: 01 lis 2019, 11:40

Re: Endometrium - gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej?

Post autor: lilia88 »

Jak macie takie problemy to najlepiej się udać do odpowiedniego lekarza, ja na przykład poszłam do dr Judyckiej do Szpitala Mazovia, ona dobrała mi globulki dopochwowe i masci, które wyleczyły mnie totalnie z grzybicy pochwy, ulga niesamowita.
Awatar użytkownika
monia
Posty: 37
Rejestracja: 26 mar 2020, 10:04

Re: Endometrium - gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej?

Post autor: monia »

Bardzo słusznie a jak jeszcze czegoś więcej chcesz się dowiedzieć to zajrzyj na tą stronę https://antykoncepcjanamiare.pl/kobiece ... jczesciej/ , ja tu trochę ciekawych informacji znalazłam na temat endometriozy i innych chorób kobiecych
ginny

Re: Endometrium - gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej?

Post autor: ginny »

Moje tabletki dobrała dr Barbara Blicharczyk. Zero skutków ubocznych, czuję się po nich świetnie. To pierwsza lekarka, która w ogóle mnie dokładnie przebadała przed dopasowaniem antykoncepcji. Jest bardzo uważna i wszystko dokładnie sprawdza. Czuję się naprawdę zaopiekowana, więc szczerze polecam
ODPOWIEDZ