Banki i inne instytucje finansowe, oferujące usługi faktoringowe, korzystają z systemów faktoringowych, które w mniejszym lub większym stopniu ułatwiają pracę z klientem oraz obsługę procesów w firmie. Dlatego wybór odpowiedniego systemu do faktoringu jest jednym z ważniejszych zadań osób odpowiedzialnych za wdrażanie procesów faktoringowych w instytucji. Czym wyróżnia się dobry system do faktoringu?
System do faktoringu – automatyzacja procesów i wsparcie kontroli bezpieczeństwa
Dobry system do faktoringu musi oferować różnorodne funkcje, dzięki którym w firmie faktoringowej następuje automatyzacja procesów. Minimalizując liczbę dokumentacji papierowej oraz konieczność ręcznej obsługi procesów, można znacząco zwiększyć efektywność działań, ale również uczynić procesowanie bezpieczniejszym. Usprawnienie sprzedaży i obsługi posprzedażowej musi więc iść w parze ze skuteczną weryfikacją klientów oraz efektywnym monitoringiem wierzytelności. Integracja procesów faktoringowych z systemem scoringowym jest kolejną funkcjonalnością, która pozwala automatyzować wiele procesów przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa.
System do faktoringu należy więc zamówić od dostawcy, który oprócz przejrzystego interfejsu oferuje dużą dostępność funkcji przydatnych w obsłudze front- oraz backofficowej, a rozwiązania antyfraudowe stanowią jeden z najważniejszych elementów systemu faktoringowego. Nieocenione są również narzędzia, pozwalające zwiększać sprzedaż oraz kontrolować wierzytelności przedsiębiorstw, które skorzystały z usługi faktoringowej.
Artykuł powstał przy współpracy z Kalypso – dostawcą systemów do faktoringu.
Fot. Shutterstock.