W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Jak zachować balans między pracą a życiem osobistym? Jak dbać o zdrowie, żeby być produktywnym i kreatywnym? Zapraszamy do dyskusji.
Pilś

W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: Pilś »

Bo ja już nie mam na to pomysłu :(
Awatar użytkownika
monia
Posty: 37
Rejestracja: 26 mar 2020, 10:04

Re: W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: monia »

Szczerze mówiąc nie ma nic lepszego niż dobry probiotyk bo niby można i powinno się wspierać florę jelitową również dietą ale mi nie zawsze chce się jeść te zalecane produkty.
mała

Re: W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: mała »

monia pisze: ↑02 gru 2020, 11:31 Szczerze mówiąc nie ma nic lepszego niż dobry probiotyk bo niby można i powinno się wspierać florę jelitową również dietą ale mi nie zawsze chce się jeść te zalecane produkty.
Dieta, dobre bakterie czyli probiotyk z dobrym składem to podstawa. A tym bardziej jak się bierze antybiotyki.
Awatar użytkownika
zimka
Posty: 257
Rejestracja: 26 mar 2019, 1:25

Re: W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: zimka »

Flora jelitowa ma bardzo ważny wpływ na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. A stan dysbiozy, czyli kiedy jest zbyt mało tych korzystnych bakterii przyczynia się do różnych schorzeń. A nie zawsze tradycyjne leczenie przynosi pożądane efekty. Ogromną szansą są przeszczepy mikrobioty jelitowej. Odpowiedni materiał jest pozyskiwany jest od zdrowych dawców. Kto może takim zostać to na https://human-biome.com/ jest wszystko opisane. Jest też ankieta, którą można wypełnić. Jeśli można pomóc to warto to zrobić.
chudzińka3

Re: W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: chudzińka3 »

https://bodychief.pl/dieta-pudelkowa/piaseczno polecam bardzo ich firmę. Nigdy nie mogę się oprzeć tym świetnym daniom zawsze czekam zaciekawiona na kolejny dzień. Mają w ofercie również fit słodycze, co jest dla mnie bardzo ważne. Polecam bardzo każdemu. Taki dietetyczny catering na jakiś czas pozwoli złapać zdrowe nawyki żywieniowe, a plusem są ujemne kilogramy co jest bardzo ważne. Polecam
Awatar użytkownika
falkowska
Posty: 79
Rejestracja: 28 lip 2019, 21:15

Re: W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: falkowska »

może powinnaś zacząć stosować dobry probiotyk proktologiczny Proctolact? U mnie się naprawdę poprawiło jeśli chodzi o jelita jak go stosowałam, a jest on zalecany zwłaszcza u osób z chorobami odbytu więc jeśli Ciebie to dotyczy to tym bardziej pytaj o niego lekarza albo w aptece
Awatar użytkownika
begonia
Posty: 51
Rejestracja: 11 cze 2019, 11:39

Re: W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: begonia »

zimka pisze: ↑26 mar 2021, 15:09 Flora jelitowa ma bardzo ważny wpływ na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. A stan dysbiozy, czyli kiedy jest zbyt mało tych korzystnych bakterii przyczynia się do różnych schorzeń.
Na pewno warto zacząć wspierać florę jelitową odpowiednią dietą bogatą w kiszonki, kefiry i jogurty. Przydadzą się też dobre, sprawdzone probiotyki. Konieczne są zwłaszcza wtedy kiedy podejrzewasz że flora jelitowa została zaburzona, na przykład podczas leczenia antybiotykiem albo podczas biegunek.

program do lokalizacji telefonu chomikuj
izabelakras

Re: W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: izabelakras »

Polecam Wam przy stresie, lub w momentach gdy Wasze jelita nie pracują tak jak powinny suplement diety Fibraxine w wygodnych saszetkach. Mnie zawsze pomaga :)
ODPOWIEDZ