problem z pracoholizmem

Jak zachować balans między pracą a życiem osobistym? Jak dbać o zdrowie, żeby być produktywnym i kreatywnym? Zapraszamy do dyskusji.
Luśka21

problem z pracoholizmem

Post autor: Luśka21 »

Taki właśnie problem mam z mężem i ja już nie wiem co mam robić, czego nie robić, jak pomóc bo generalnie to co mówię to nie dociera do niego. Tylko słyszę, że nad wszystkim panuje co oczywiście nie jest prawdą. Problem odbija się na całej rodzinie. Gdzie mogę szukać fachowej pomocy? Najlepiej w Krakowie jeśli kogoś możecie polecić.
Paweł22

Re: problem z pracoholizmem

Post autor: Paweł22 »

To tak zawsze jest, że do osoby której dotyczy konkretny problem to w ostatniej kolejności dociera, że coś jest nie tak. Też nie każdy chce takiej pomocy, a bynajmniej nie od razu. Dlatego lepiej powoli, nie naciskać, wtedy większa szansa, że mąż w końcu się zgodzi na pomoc.
iżka

Re: problem z pracoholizmem

Post autor: iżka »

Ktoś powie, że lepiej jak ktoś dużo pracuje niż nic by nie robił i się lenił. A ja z doświadczenia powiem, że żadne skrajności nie są dobre. Umiar jest wskazany we wszystkim, bo można zdrowie stracić i też takie problemy odbijają się na bliskich. Gdzie szukać pomocy, ja polecam poradnię Psychomedic https://psychomedic.pl/ . Tam i na takie problemy wiedzą jak pomóc.
iśka22

Re: problem z pracoholizmem

Post autor: iśka22 »

Często dopiero taka profesjonalna pomoc przy odpowiedniej terapii, pomocy specjalistów przynosi realne efekty. Sama coś o tym wiem. Poradnię Psychomedic znam i to właśnie tam korzystałam z terapii na moje problemy. Plusem są nie tylko świetni specjaliści, ale też to że tutaj nie czeka się na wizytę nie wiem ile. Są wideo konferencje, rozmowy telefoniczne, wszystko po to żeby jak największej liczbie osób pomoc i to w wygodny sposób.
Luśka21

Re: problem z pracoholizmem

Post autor: Luśka21 »

iżka pisze: ↑23 paź 2021, 0:04 Ktoś powie, że lepiej jak ktoś dużo pracuje niż nic by nie robił i się lenił. A ja z doświadczenia powiem, że żadne skrajności nie są dobre. Umiar jest wskazany we wszystkim, bo można zdrowie stracić i też takie problemy odbijają się na bliskich. Gdzie szukać pomocy, ja polecam poradnię Psychomedic https://psychomedic.pl/ . Tam i na takie problemy wiedzą jak pomóc.
Bardzo dziękuję za odpowiedź, teraz już wiem co robić dalej. Wstępnie już sobie przejrzałam stronę tej poradni, to dużo tam specjalistów. Trzymajcie kciuki żeby się udało, bardzo mi na tym zależy.
ODPOWIEDZ