towarowy znak

Radzimy, gdzie szukać szkoleń i kursów i jak rozpoznać wartościowe źródła wiedzy.
Awatar użytkownika
Kasha
Posty: 152
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:05

towarowy znak

Post autor: Kasha »

Udało nam się zaprojektować własny znak towarowy, jednak jego zarejestrowanie wydaje mi się trudniejsze niż wcześniej zastanawiam sie czy nie skorzystać z pomocy http://erzecznikpatentowy.pl/ , bo formalności i zabiegów, trochę przy tym jest.
Awatar użytkownika
biznesowy
Posty: 59
Rejestracja: 13 wrz 2019, 14:30

Re: towarowy znak

Post autor: biznesowy »

Rejestracja marki jest bardzo ważna. Wtedy nie musimy się obawiać, że ktoś nasz oszuka na tym polu. Według mnie warto zasięgnąć pomocy grona fachowców z tej dziedziny prawa :)
Awatar użytkownika
flisa
Posty: 276
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:44

Re: towarowy znak

Post autor: flisa »

Zgadza się, że nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Szybko można się bowiem zgubić w gąszczu przepisów, coś przegapić i problem gotowy. Warto więc, aby kancelaria prawno patentowa się tym zajęła. Jeśli ktoś się na tym zna i ma doświadczenie w rejestracji, to cała procedura przebiegnie szybko i sprawnie. Poza tym można też na tym etapie skorzystać z doradztwa czy w ogóle taki znak da się zarejestrować, a jeśli tak, to czy zdecydować się na tylko na rejestrację w Polsce czy np. w całej UE. Koszty są bowiem wtedy zupełnie inne.
Awatar użytkownika
maliza
Posty: 96
Rejestracja: 30 kwie 2019, 23:45

Re: towarowy znak

Post autor: maliza »

Właśnie dlatego takie zadanie należy powierzyć specjalistom, którzy znają się na tym co robią. Każdy błąd może przedłużyć całą procedurę i dlatego warto wynająć biuro patentowe, które załatwi wszystko za nas. Myślę, że warto stawiać na profesjonalne rozwiązania i przede wszystkim mieć pewność, że wszelkie dokumenty zostały złożone w sposób prawidłowy.
Goś

Re: towarowy znak

Post autor: Goś »

Powinieneś też pamiętać by zastrzec znak towarowy. Dzięki temu będziesz bardziej rozpoznawalną marką i nikt Ci nie podbierze pomysłu. Wiem, ze tutaj https://www.znakitowarowe.com.pl/ zajmują się takimi rzeczami.
ODPOWIEDZ