Edukacja domowa

Radzimy, gdzie szukać szkoleń i kursów i jak rozpoznać wartościowe źródła wiedzy.
NataliaKraków

Edukacja domowa

Post autor: NataliaKraków »

Co sądzicie na temat edukacji domowej? Moim zdaniem edukacja domowa to temat tagu w wielu kręgach, zarówno wśród nauczycieli, jak i rodziców dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych. Myślę, że temat wraca jak bumerang dopiero wtedy, kiedy pojawiają się pierwsze problemy ze zdawaniem klas lub końcowych egzaminów. Wtedy winę widzi się w szkole lub nauczycielu. Niekiedy może to i słuszne podejście, ale czasem może chodzić o kwestię skupienia się ucznia podczas zajęć lub działania otoczenia. Sama byłam średnio nastawiona do nauki swojego dziecka w domu. Zmieniłam nastawienie dopiero, kiedy koleżanka podczas jazdy samochodem puściła podcast o edukacji domowej. Autorki podcastu bez owijania w bawełnę zaprezentowały plusy i minusy edukacji domowej i spróbowały odpowiedzieć, dla kogo edukacja domowa jest wskazana, a dla kogo nie. Uważam, że wpisywałam się w ramy zwolenników ED i tak się też stało, że w kolejnym roku szkolnym przepisałam swoje dziecko na naukę z domu. Efekt? Spędza mniej czasu na naukę, jego wiedza jest nieporównywanie wyższa niż kolegów ze starej klasy, ma czas na rozwijanie swoich pasji i zabawę z rówieśnikami, po ich nauce w szkole. U mnie się to sprawdza, ale pytanie jak u Was? jakie macie zdanie na temat edukacji domowej?
Alicja03

Re: Edukacja domowa

Post autor: Alicja03 »

Uważam że edukacja domowa jest świetnym rozwiązaniem dla dziecka z osobowością typu introwertyk.
Jeżeli dziecko potrzebuje i lepiej się uczy będąc samemu to uważam że szkoła w chmurze to odpowiednie rozwiązanie.
https://studiapsychologiczne.pl/rozne-r ... seksualnej
Gość

Re: Edukacja domowa

Post autor: Gość »

A jak uczysz dziecko w domu to wykupujesz dla niego ubezpieczenie szkolne? Bo takie które też obowiązuje poza szkołą i w wakacje to ja bym ci jednak polecała. Rożnie to bywa z dziećmi, są ruchliwe.
paulaa

Re: Edukacja domowa

Post autor: paulaa »

W domu też warto powtarzać materiał, aby jak najlepsze pozyskać efekty.
Jak chodzi o egzamin ósmoklasisty to w razie czego możecie rzucić okiem na stronę nowaera.pl - ponieważ znajdziecie tam wiele przydatnych wiadomości, jak i nawet próbne testy. Także koniecznie zobaczcie.
ODPOWIEDZ