Podatki Niemcy

Jak znaleźć oferty pracy za granicą? Czego unikać? Jak zorganizować wyjazd? Na własną rękę czy z agencją pracy? Zapraszamy do rozmowy.
Gryź

Podatki Niemcy

Post autor: Gryź »

Czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa rozliczenia podatku za pracę w Niemczech? Czy można liczyć na zwrot podatku z Niemiec przez internet? Czy sami wszystko załatwialiście czy korzystaliście z pomocy jakiejś firmy?
Tugieł

Re: Podatki Niemcy

Post autor: Tugieł »

Natomiast jeżeli będziecie potrzebowali pomocy w zakresie rozliczenia podatków od pracy w Holandii to zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na aplikację https://aangifte24.com/doplata-do-podatku-w-holandii/ która daje duże możliwości i ułatwienie w tym zakresie. Dostępne są wszystkie dokumenty, wskazówki ze strony aplikacji, ale również w razie wątpliwości do dyspozycji pozostają ich księgowi którzy znają się na rzeczy.
Łucja

Re: Podatki Niemcy

Post autor: Łucja »

Pracowałam w Niemczech przez kilka miesięcy, a rodzina ciągle straszyła mnie skomplikowanym systemem podatkowym w tym kraju. Postanowiłam najpierw poczytać na ten temat i trafiłam na artykuł https://www.tax-pol.pl/jak-wyglada-odzy ... -studenta/. Dzięki niemu niestraszne było mi składanie zeznania podatkowego w Niemczech, bo wszystko było idealnie objaśnione.
ODPOWIEDZ