Dobro dzieci a rozwód kościelny

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
Miśka
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2019, 13:51

Dobro dzieci a rozwód kościelny

Post autor: Miśka »

Chcę złożyć wniosek o rozwód kościelny i zastanawiam się czy sąd kościelny może mi podważyć wniosek ze względu na dobro dzieci.
Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2019, 13:55

Re: Dobro dzieci a rozwód kościelny

Post autor: Fikus »

Sąd kościelny orzeka tylko czy zawarty związek małżeński został zawarty w sposób ważny. Dobro dzieci i rodziny nie ma tutaj nic do rzeczy. Nie ma rozwodów kościelnych - można tylko udowodnić, że z konkretnych przyczyn ślub jest nieważny od samego początku.
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2019, 12:20

Re: Dobro dzieci a rozwód kościelny

Post autor: Kasia »

Zgadza się i proces małżeński kompletnie się różni od rozwodu w sądzie rodiznnym. Koniecznie skorzystaj chociaż z konsultacji adwokata kościelnego.

ile spala piec na ekogroszek
Awatar użytkownika
Miśka
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2019, 13:51

Re: Dobro dzieci a rozwód kościelny

Post autor: Miśka »

Kasia, a możesz mi polecić takie adwokata kościelnego z Warszawy?
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2019, 12:20

Re: Dobro dzieci a rozwód kościelny

Post autor: Kasia »

Nie, niestety nie, może ktoś inny?
Awatar użytkownika
Kasjopeja
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2019, 13:51

Re: Dobro dzieci a rozwód kościelny

Post autor: Kasjopeja »

Ja mogę polecić adwokata kościelnego Michała Pełkę z Kancelarii Salomon - skorzystałam z takich darmowych konsultacji w Łowiczu i później dalej już z nim współpracowałam i naprawdę - nieoceniona pomoc z jego strony, sama bym się pogubiła co i jak
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 278
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:12

Re: Dobro dzieci a rozwód kościelny

Post autor: mczay »

Na pewno taki rozwód w jakiś sposób na nie wpłynie. Najważniejsze jest jednak to, aby przygotować je do tego wydarzenia. Nie bez znaczenia jest również to, w jaki sposób dziecko wychowamy (w tym, może nam pomóc blog o wychowaniu dzieci).
Awatar użytkownika
dariaa
Posty: 142
Rejestracja: 25 kwie 2019, 23:41

Re: Dobro dzieci a rozwód kościelny

Post autor: dariaa »

Przy takim rozwodzie wszystko trzeba wziąć pod uwagę. W końcu nie jest to łatwa rozprawa do przejścia. No i też chodzi o dobro dziecka. Cały proces z pewnością mogą przyspieszyć dowody, jeżeli są jakieś. Dlatego warto skontaktować się przykładowo za agencją detektywistyczną https://detektyw24.net/kontakt-zielona-gora/ i im zlecić wyszukanie dowodów winny. Takie usługi mogę się w tym przypadku okazać niezwykle przydatne.
Awatar użytkownika
Kamka34
Posty: 132
Rejestracja: 03 mar 2019, 10:43

Re: Dobro dzieci a rozwód kościelny

Post autor: Kamka34 »

W przypadku tego typu rozwodu najlepiej jest poradzić się zarówno adwokata, jak i zastanowić nad wynajęciem prywatnego detektywa, którego zadaniem będzie wykrycie zdrady lub zebranie innych prawomocnych dowodów do sprawy - http://adpdetektywi.pl/. Z ich pomocą będziesz wiedziała jakie masz szanse i na co możesz liczyć. Na pewno uzyskanie rozwodu kościelnego jest znacznie trudniejsze niż zwykłego, tym bardziej skoro posiadacie dzieci. Wtedy musisz mieć naprawdęsolidne podstawy do tego rozwodu.
Awatar użytkownika
martita
Posty: 250
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:42

Re: Dobro dzieci a rozwód kościelny

Post autor: martita »

Rozwody zdarzają się. Sporo osób, które biorą rozwód cywilny chce również wystąpić o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego. Przy wsparciu adwokata taki proces przed sądem biskupim może być łatwiejszy. Wiem, że np. tu http://www.poradniasalomon.pl/ jest możliwość umówienia się z takim adwokatem. I przed przystąpieniem do takiego procesu kościelnego, warto umówić się na konsultację.
ODPOWIEDZ