Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Jak dbać o finanse - na etacie i we własnej firmie. Co warto wiedzieć o oszczędzaniu? Jak zacząć inwestować? Jaki kredyt wybrać?
Awatar użytkownika
Trabkowski
Posty: 55
Rejestracja: 25 wrz 2019, 18:09

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: Trabkowski »

Wszystko, co daje więcej niż na lokacie jest bardziej ryzykowne:)
Ale jak przeliczyć to , ile faktycznie daje lokata, to już lepiej zaryzkować gdzie indziej.
Tak mysle.
Awatar użytkownika
Wiktors
Posty: 43
Rejestracja: 29 paź 2019, 11:17

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: Wiktors »

Trabkowski pisze: ↑06 paź 2019, 11:56 Wszystko, co daje więcej niż na lokacie jest bardziej ryzykowne:)
Ale jak przeliczyć to , ile faktycznie daje lokata, to już lepiej zaryzkować gdzie indziej.
Tak mysle.
święte słowa
Czytam na forum właśnie ten wątek :arrow: viewtopic.php?f=8&t=685&p=5734#p5734
i mysle ze to moze być dobra idea

rowerki spiningowe
Władca mimiki.
Awatar użytkownika
Krejzi
Posty: 51
Rejestracja: 12 mar 2019, 8:55

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: Krejzi »

wow, w tym podsumowaniu dobrze widzę, ze jedna strategia od nich automatyczna to aż 600€ zarobiła w miesiąc??
Awatar użytkownika
natasza85
Posty: 44
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:02

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: natasza85 »

Też mam trochę odłożonych pieniędzy, które z chęcią zainwestowałabym w coś pewnego. Rodzice odkładali dla mnie przyznawany im zasiłek rodzinny Kindergeld Bogatynia. Szukam czegoś pewnego, może być długoterminowe, proszę o propozycje :)
Awatar użytkownika
Krejzi
Posty: 51
Rejestracja: 12 mar 2019, 8:55

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: Krejzi »

natasza po co Ci propozycje jak reklamujesz jakies kindergeldy?
Ps - wracając do tematu proptradingu, przyglądam się bardziej od wczoraj, bo te 600€ zysku co jeden z automatów wypracował to mnie dosłownie przykuło :mrgreen:
Awatar użytkownika
Trabkowski
Posty: 55
Rejestracja: 25 wrz 2019, 18:09

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: Trabkowski »

Krejzi pisze: ↑27 lis 2019, 10:33 natasza po co Ci propozycje jak reklamujesz jakies kindergeldy?
Ps - wracając do tematu proptradingu, przyglądam się bardziej od wczoraj, bo te 600€ zysku co jeden z automatów wypracował to mnie dosłownie przykuło :mrgreen:
No i widac od razu, że emocjonalnie masz wyzwania (bez urazy),
ale jak ktoś się za mocno podpala zyskami na tradingu to zwykle potem traci.
Raz na kilka miesięcy można mieć na automacie taki super strzał jak 600€ zysku, czy jak widzę u nich inna strategia w grudniu miała 400€ ponad, ale to nie znaczy, że cały czas będzie tak samo. Będą zyski, straty, minusy, plusy, to nie jest rynek dla hurraoptymistów ani dla dramatyzujących.
Tu wiesz, emocje na wodzy.
Awatar użytkownika
darci
Posty: 15
Rejestracja: 25 gru 2019, 23:16

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: darci »

Nic łatwo i szybko na pewno nie przyjdzie. Żeby uzbierać trochę dodatkowych pieniędzy to myślę, że skutecznym sposobem może się okazać program do oszczędzania - pracownicze plany kapitałowe https://www.mojeppk.pl. Warto się zapoznać z tym tematem bo zapowiada się dość interesująco
Awatar użytkownika
falkowska
Posty: 79
Rejestracja: 28 lip 2019, 21:15

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: falkowska »

Teraz mamy raczej spowolnienie gospodarcze więc nie wiem czy można zarobić na czymkolwiek ale rząd podobno wdraża znowu strategię Chalupca https://www.skarbiec.biz/inwestycje/ryn ... lupca.html którą próbowano już wdrożyć 15 lat temu, teraz nadal jest aktualna
Awatar użytkownika
Trabkowski
Posty: 55
Rejestracja: 25 wrz 2019, 18:09

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: Trabkowski »

Właśnie zbieram @Gorgel na ten automat forexowy,
ostatecznie to coś, co w tych chorych czasach może dac szansę na zarobek.
Awatar użytkownika
Gruby
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2020, 1:14

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: Gruby »

Kompletnie się na tym nie znam. Niestety Ci nie pomogę.
"Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie."
Awatar użytkownika
Teviz
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2020, 22:41

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: Teviz »

Niektóre lokaty akurat mają całkiem niezłe oprocentowanie i tak w mojej opinii jest w Nest Banku, dlatego w wolnej chwili zajrzyj na https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodzin ... sci-lokaty gdzie dowiedziecie się więcej na temat przygotowanej przez nich oferty i może akurat się zdecydujecie, aby bezpiecznie zachować swoje oszczędności i jeszcze trochę dodatkowo na tym zarobić.
Awatar użytkownika
szyjenka
Posty: 64
Rejestracja: 23 wrz 2019, 8:54

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: szyjenka »

Przede wszystkim nie trzymać ich w skarpecie. Poczytaj o systemie XTB ma potencjał do inwestowania kasy. Najlepiej zainwestować w kryptowaluty, surowce albo forexa i mieć spokojną głowę, ze pieniądze nie stracą swojej wartości, albo i można sporo zarobić :)
Awatar użytkownika
Falcon
Posty: 142
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:39

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: Falcon »

hmm te kryptowaluty to nie wiem, czy to dobry pomysł. Trzeba się na tym bardzo dobrze znać, żeby nie wylądować jak osoby, które zainwestowały w polisolokaty. Jeśli znacie kogoś, kto ma problem z odzyskaniem pieniędzy z tej pseudolokaty to podrzućcie mu artykuł https://cbkancelaria.pl/wszystko-o-poli ... isolokaty/ . Tu jest fajnie opisane jak można uzyskać zwrot pieniędzy.
gośka

Re: Jak pomnożyć pieniądze lepiej niż na lokacie?

Post autor: gośka »

Udało mi się ostatnio odłożyć trochę grosza, głównie dzięki dodatkowemu zasiłkowi jakim jest u mnie kindergeld zielona góra , i zastanawiam się jak sensownie zainwestować te pieniądze. Doradzicie coś?
ODPOWIEDZ