Sprzedaż nalewek w czym?

Zastanawiasz się, jak otworzyć własną działalność? Dyskutujemy o dokumentach na start, dotacjach, kredytach, wydatkach i pomysłach na własny biznes.
Awatar użytkownika
Wiktors
Posty: 43
Rejestracja: 29 paź 2019, 11:17

Sprzedaż nalewek w czym?

Post autor: Wiktors »

Mam spory sad ze śliwkami i chciałbym spróbować zarobić na sprzedaży nalewek z tych owoców, ale nie wiem w czym te nalewki sprzedawać? Nawet jak kupię gdzieś butelki to chyba muszą mieć jakieś naklejki z opisem, a może nie? Można sprzedawać w gołych butelkach, bez żadnego info?
Władca mimiki.
Awatar użytkownika
Trabkowski
Posty: 55
Rejestracja: 25 wrz 2019, 18:09

Re: Sprzedaż nalewek w czym?

Post autor: Trabkowski »

Na pewno w butelkach bez oznaczeń nie wolno sprzedawać, chyba że po cichu znajomym i rodzinie :? A tak na poważnie, to nawet jeśli nie planujesz dużej produkcji tylko właśnie chałupniczą to po pierwsze musisz mieć zezwolenie na handel alkoholem, a po drugie etykiety na butelki będą niestety konieczne.

Zrób prosty wzór co i na jakim tle ma być napisane, wyślij do drukarni, która zajmuje się taką usługą, np. https://eticod.pl/etykiety-branza-alkoholowa/ i poproś ich o wycenę.
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 610
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:05

Re: Sprzedaż nalewek w czym?

Post autor: Kachna »

Ja bardzo lubię robić domowej roboty nalewki. Ale raczej ich nie sprzedaję, tylko daję komuś w prezencie. Dlatego też zaopatrzyłam się w najróżniejsze ozdobne butelki do nalewek ;) Na przykład na święta robiłam świąteczną nalewkę i przelałam ją do butelek w kształcie piernikowych ludków. W ten sposób udało mi się stworzyć oryginalne upominki dla moich bliskich.
ODPOWIEDZ