Inwestowanie - pierwsze kroki

Zastanawiasz się, jak otworzyć własną działalność? Dyskutujemy o dokumentach na start, dotacjach, kredytach, wydatkach i pomysłach na własny biznes.
Awatar użytkownika
Oda-77
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2020, 2:52

Inwestowanie - pierwsze kroki

Post autor: Oda-77 »

Hej, zdecydowałam się w końcu zaryzykować i spróbować podziałać w branży inwestycyjnej. Jakąś wiedzę już mam, bo przez kilka lat pracowałam w biurze nieruchomości, więc znam niektóre przydatne mechanizmy. Może macie dla mnie jakieś rady?
Awatar użytkownika
Sulislawa_74
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2020, 6:27

Re: Inwestowanie - pierwsze kroki

Post autor: Sulislawa_74 »

Nie myślałaś, żeby zapisać się na warsztaty wiwn.pl? Wspominam o tym, bo miałam okazję w nich uczestniczyć i uważam, że przydadzą się każdemu początkującemu inwestorowi. Masz okazję poznać tam wielu ambitnych i doświadczonych ludzi z branży, którzy nauczą Cię, jak skutecznie inwestować. Polecam chociaż zapoznać się z ofertą ;)
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 101
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:55

Re: Inwestowanie - pierwsze kroki

Post autor: kasiunia »

Jak w każdym temacie na wstępie najlepiej trochę poczytać na dany temat , by poznać pojęcia i zasady jakie panują w danej branży.Nie inaczej jest w branży finansowej. Na początku uważam trzeba zrobić kilka transakcji tzw. próbnych, na niewielkie kwoty - tak by konsekwencje ewentualnego błędu nie były wysokie. Oczywiście także notowania funduszy inwestycyjnych ,to jest to gdzie często będziemy zaglądać. Trzeba jednak umieć też czytać notowania i wyciągać wnioski
Awatar użytkownika
garettka
Posty: 78
Rejestracja: 06 lut 2020, 19:44

Re: Inwestowanie - pierwsze kroki

Post autor: garettka »

na spokojnie ogarnąć sobie system, ja na przykład wzięłam sobie na start system XTB tam mają tez demo więc na spokojnie sobie to ogarnęłam i zaczęłam inwestować w kryptowaluty i surowce i jest ok.
łuki32

Re: Inwestowanie - pierwsze kroki

Post autor: łuki32 »

Inwestowanie to poważna sprawa, bardzo odpowiedzialna i według mnie wymagająca odpowiedniego przygotowania. Po prostu trzeba się znać, żeby potem podejmować trafne decyzje. Osobiście chciałbym się dowiedzieć co to jest lokata rentierska i co trzeba zrobić, żeby w ten sposób zacząć inwestować.
Grażyna_Grażynka

Re: Inwestowanie - pierwsze kroki

Post autor: Grażyna_Grażynka »

Inwestycje to bardzo szeroki i niełatwo temat. Jeśli chcecie, się tym zająć warto poznać możliwości inwestowania. Jedną z nich są apartamenty inwestycyjne. Bardzo dużo ciekawych porad i dobrą ofertę znajdziecie tutaj https://dreamestate.pl/. Nawet jeśli jesteście bardzo początkujący, doradcy szczegółowo i cierpliwie odpowiedzą na wasze pytania, także ja polecam gorąco!
adaś

Re: Inwestowanie - pierwsze kroki

Post autor: adaś »

Moim zdaniem inwestowanie to bardzo rozległa gałąź biznesu i warto rozszerzać swoją wiedzę w tej kwestii. Ostatnio czytałem ciekawy artykuł w jaki sposób działa oprocentowanie lokat bankowych . Muszę przyznać, że tego typu treści znajdziecie na stronie internetowej generali-investments.pl. Wydaje mi się, że warto sprawdzić ichniejsze wpisy. Odnośnie inwestowania na pewno się przyda.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 278
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:12

Re: Inwestowanie - pierwsze kroki

Post autor: mczay »

Pierwsze kroki w inwestowaniu mogą być trudne i na pewno stresujące, ale aby nie stracić swoich oszczędności musisz zacząć inwestować rozsądnie. Wcześniej najlepiej jest zapoznać się z tematem. Sama zastanawiam się nad inwestowaniem i naprawdę super wygląda fundusz zrównoważony od generali

UWAGA! nie płaci za usługi SEO - sprawdź w BIG .
majumaj

Re: Inwestowanie - pierwsze kroki

Post autor: majumaj »

Dla mnie tematem tabu są jakiekolwiek inwestycje, stąd na początku sobie to wszystko rozkładam, ale na pewno nie będę tylko bazować na tym, co powie mi na przykład bankowiec, bo można sporo w tym kontekście stracić. I dla przykładu wiem, że polisolokaty bielsko były dla nas mocno nieprzygotowane i były dziś mało korzystne. Stąd ludzie chcą je pozamykać.
gienek1

Re: Inwestowanie - pierwsze kroki

Post autor: gienek1 »

Jedną z możliwości dostępnych na rynku jest inwestowanie na giełdzie. Inwestować można m.in. za pośrednictwem brokera. Jedną z firm, która ma w swojej ofercie takie usługi jest https://j2t.com/pl/solutions/bonds/ . Za ich pośrednictwem można mieć pełny dostęp do rynku obligacji korporacyjnych i rządowych.
Pamko

Re: Inwestowanie - pierwsze kroki

Post autor: Pamko »

Jeśli chodzi o rozpoczęcie inwestowania, moim zdaniem kluczowe jest zdobycie solidnej wiedzy na temat rynku. Polecam rozpocząć od czytania książek, artykułów i oglądania webinariów, aby zrozumieć podstawy inwestycji. Jak zastanawiasz się kiedy oszczędzać, a kiedy inwestować to powiem ci ze moim pierwszym krokiem w inwestowaniu było zdefiniowanie celów finansowych. Musisz wiedzieć, dlaczego chcesz inwestować i na jak długi okres. To pomoże Ci opracować odpowiednią strategię inwestycyjną
asamblo

Re: Inwestowanie - pierwsze kroki

Post autor: asamblo »

Tak naprawdę to, w co inwestujemy i w jakim czasie ma przełożenie tak naprawdę w moje działania i w to, co robimy dla siebie samych. Stąd naprawdę warto to opatentować i jakoś po prostu iść do przodu. No wiecie, kiedy była hiperinflacja w polsce 1989 nie było tak łatwo. Dziś czasy są trudne, ale można sobie jakoś poradzić.
ODPOWIEDZ