Stres związany z prowadzeniem firmy

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
IgorM
Posty: 11
Rejestracja: 17 sty 2019, 15:04

Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: IgorM »

Cześć, pomyślałem, że to niezłe miejsce na tego typu temat. W końcu są tu też inni forumowicze prowadzący firmy. Prowadzę kawiarnię, ten biznes to było moje marzenie. Niestety od jakiegoś czasu mam coraz większe kłopoty, co powoduje u mnie coraz większy stres. Co zrobić, zeby normalnie żyć, przecież muszę prowadzić biznes i trzeźwo myśleć!
Awatar użytkownika
Kuba-usz
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2019, 11:01

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: Kuba-usz »

No niestety, wiem o czym mówisz. Prowadzenie biznesu w Polsce nie jest najprostsze, a z pewnością nie bezstresowe. Ja przeszedłem się do psychologa no i po paru miesiącach terapii jest lepiej.
Awatar użytkownika
IgorM
Posty: 11
Rejestracja: 17 sty 2019, 15:04

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: IgorM »

Niedaleko mnie jest Poradnia Salomon, kojarzysz jakiegoś psychologa stamtąd?
Awatar użytkownika
Kuba-usz
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2019, 11:01

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: Kuba-usz »

No to dokładnie ta poradnia, do której chodziłem! Bardzo polecam, ja chodziłem na terapię do pani Aleksandry Domagały, świetna specjalistka.
Awatar użytkownika
IgorM
Posty: 11
Rejestracja: 17 sty 2019, 15:04

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: IgorM »

O dzięki za info!
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 610
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:05

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: Kachna »

A czy zatrudniacie pracowników prowadząc własne firmy? Jeśli tak, to jak wygląda u Was dokumentacja pracownicza, czyli akta osobowe? Czytałam ostatnio na stronie http://akta-osobowe.pl/#rodzaje-akt, że tak naprawdę mogą być różne rodzaje takich akt. Wiedzieliście o tym? Jak to u Was wygląda?
Awatar użytkownika
ada1980
Posty: 12
Rejestracja: 01 lip 2019, 10:09

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: ada1980 »

Stres to także dobre zjawisko. Działa motywująco. Nie da się uniknąć stresu.
Pamiętaj, że człowiek żyje nie tylko pracą. Być może powinieneś zwrócić większą uwagę na inne obszary Twojego życia.
Awatar użytkownika
polazajac
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:38

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: polazajac »

Internet to kopalnia inspiracji dlatego możliwości na zarobek w sieci jest całe mnóstwo. Nie trzeba wcale niczym handlować - polecam rzucić okiem na pomysł na biznes make-cash.pl. Pisanie tekstów czy robienie zdjęć na insta też może być formą zarobku bez wychodzenia z domu.
Awatar użytkownika
mark12345
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:31

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: mark12345 »

Na pewno jakiś fachowiec coś doradzi Ci w tym zakresie. Mam nadzieję, że znajdziesz takiego.
Jak się tak leży godzinami w nocy, to myśleniem można zajść bardzo daleko i w bardzo dziwne strony, wiesz...
Awatar użytkownika
bambosz231
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2019, 20:53

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: bambosz231 »

A słyszałeś o portalu CONTUUS ? Mają tam mnóstwo przydatnych rzeczy na temat prowadzenia firmy i nie tylko. Na pewno odciąży to trochę stres.

jakie sa najmocniejsze diody led
Nienawidziłem go na początku. Wydawał się taki arogancki i pewny siebie, a ty zachowywałaś się tak, jakby to on zawiesił księżyc...
Awatar użytkownika
Katerina25
Posty: 615
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:20

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: Katerina25 »

Witam, mnie moj biznes bardzo stresuje,tymabrdziej,ze ostatnio pogorszyla sie jakosc paliwa,którą sprzedaje i zastanawiam się skąd to moze wynikac. Czy musze zmienic dostawce? Postanowiłem mieć dowód na pogorszenie jakosci paliwa i zrobic badania laboratoryjne. Co sadzicie https://hamilton.com.pl/oferta/kontrola ... ratoryjne/ ? Chętnie poznam Wasze opinie i rady.
Awatar użytkownika
fakttoja
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:20

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: fakttoja »

W prowadzeniu własnej firmy zawsze spotkamy się ze sporą ilością stresu, żeby część zadań wyprowadzić na zewnątrz warto skorzystać z firmy i usługi takiej jak ta https://g.page/ITBCE-Dragonfly?gm . To usługa typowego outsourcingu, oferowanego przez firmę ITBCE z Wrocławia. Firma może przejąć obsługę helpdesk oraz zająć się wdrożeniami poważnych i skomplikowanych rozwiązań, który rzadko kiedy podejmuje się zespół IT na miejscu.
Awatar użytkownika
DzikEdward
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2020, 9:42

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: DzikEdward »

Mój ojciec prowadzi swoją firmę, więc wiem dokładnie wiem jaki stres może to powodować. Najlepiej po prostu sobie znaleźć jakieś hobby, które będzie pełniło funkcję taką odstresującą.

___
obsługa techniczna budynków
landrynęk

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: landrynęk »

Ostatnie dwa tygodnie spędziłem pod stresem i presją pracy. Wieczory jednak miałem wolne więc starałem się wtedy odstresować jak tylko mogłem, moim najskuteczniejszym sposobem jest strona vod https://ogladaj.to/ oglądałem tam darmowe filmy i seriale. Ostatnio po kilku latach na nowo obejrzałem "Breaking bad" po tylu latach nadal czuć klimat.
Kośka

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: Kośka »

To naturalne, że jak jest własny biznes to i jest stres...dlatego podstawa to znaleźć metodę, żeby rozładować negatywne emocje i rozluźnić mięśnie. Od siebie wrzucam namiar na super masaże tutaj https://www.naturamed.pl/masaze/ mnie szczególnie pomaga własnie ten odstresowujący, bo przywraca prawidłowy rytm serca oraz właściwe krążenie i ciśnienie krwi.
Zuźka87

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: Zuźka87 »

Tak, to naprawdę ważna rzecz. Liczy się w końcu przede wszystkim to, byście utrzymali swoje zdrowie na jak najwyższym poziomie. Ja mogę Wam podpowiedzieć, byście zwrócili uwagę na to, jak wygląda prawidłowe ciśnienie krwi i puls tabela . Dzięki temu będziecie w stanie odpowiednio zadbać o swoje zdrowie.
michlina89

Re: Stres związany z prowadzeniem firmy

Post autor: michlina89 »

Zuźka87 pisze: ↑31 lip 2021, 10:13 Tak, to naprawdę ważna rzecz. Liczy się w końcu przede wszystkim to, byście utrzymali swoje zdrowie na jak najwyższym poziomie. Ja mogę Wam podpowiedzieć, byście zwrócili uwagę na to, jak wygląda prawidłowe ciśnienie krwi i puls tabela . Dzięki temu będziecie w stanie odpowiednio zadbać o swoje zdrowie.
Witam,zalezy mi na tym,by pozbyc sie podwyzszonego cisnienia, Co sądzicie o zmianie pracy? Co jeszcze mogę zrobic? https://gazetamedycyna.pl/nadcisnienie- ... o-to-jest/ ? Proszę o wasze opinie, poniewaz wazne jest dla mnie to,by poprawić sobie wyniki. Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ