Praca jako opiekunka w Niemczech

Tematy związane z pracą, zatrudnieniem, szukaniem ofert.
Boguśka

Praca jako opiekunka w Niemczech

Post autor: Boguśka »

Chciałabym wyjechać do pracy w Niemczech jako opiekunka osób starszych. Warto? Z jaką firmą najlepiej jechać? Zarobki są ok? Nie znam za dobrze niemieckiego... czy to duży problem? Mam natomiast doświadczenie w opiece nad seniorami. Przez kilka lat pracowałam w domu opieki.
Tereńka

Re: Praca jako opiekunka w Niemczech

Post autor: Tereńka »

Też zaczynałam ze słabym niemieckim. Uwierz że po czasie wszystko wchodzi w krew :) Spróbuj przez tę agencje nursecare https://eopiekunka.pl/ podszkolą Cię z niemieckiego i przygotują do wyjazdu. Stawki maja niezłe, ale co najważniejsze wyjazd jest w pełni kontrolowany więc nie jedziesz w ciemno
kamćia

Re: Praca jako opiekunka w Niemczech

Post autor: kamćia »

Boguśka pisze: ↑11 wrz 2021, 22:33 Chciałabym wyjechać do pracy w Niemczech jako opiekunka osób starszych. Warto? Z jaką firmą najlepiej jechać? Zarobki są ok? Nie znam za dobrze niemieckiego... czy to duży problem? Mam natomiast doświadczenie w opiece nad seniorami. Przez kilka lat pracowałam w domu opieki.
Jedź z firma promedica24. To że nie znasz niemieckiego nie jest tam żadnym problemem! Zorganizują dla ciebie darmowy kurs językowy :) Współpracuję z tą firmą już jakiś czas i jestem naprawdę zadowolona!
dżoana

Re: Praca jako opiekunka w Niemczech

Post autor: dżoana »

Boguśka pisze: ↑11 wrz 2021, 22:33 Chciałabym wyjechać do pracy w Niemczech jako opiekunka osób starszych. Warto? Z jaką firmą najlepiej jechać? Zarobki są ok? Nie znam za dobrze niemieckiego... czy to duży problem? Mam natomiast doświadczenie w opiece nad seniorami. Przez kilka lat pracowałam w domu opieki.
Ja pracuję w firmie Promedica24 i jestem zadowolona. Faktycznie organizują szkolenia dla osób nie znających języka :) W ogóle praca w tej firmie jest bardzo fajna. Dostaniesz umowę, wysokie zarobki i ubezpieczenie prywatne a dojazd do pracy załatwia firma.
sówka

Re: Praca jako opiekunka w Niemczech

Post autor: sówka »

dżoana pisze: ↑15 wrz 2021, 22:33
Boguśka pisze: ↑11 wrz 2021, 22:33 Chciałabym wyjechać do pracy w Niemczech jako opiekunka osób starszych. Warto? Z jaką firmą najlepiej jechać? Zarobki są ok? Nie znam za dobrze niemieckiego... czy to duży problem? Mam natomiast doświadczenie w opiece nad seniorami. Przez kilka lat pracowałam w domu opieki.
Ja pracuję w firmie Promedica24 i jestem zadowolona. Faktycznie organizują szkolenia dla osób nie znających języka :) W ogóle praca w tej firmie jest bardzo fajna. Dostaniesz umowę, wysokie zarobki i ubezpieczenie prywatne a dojazd do pracy załatwia firma.
Mi się bardzo podoba praca w Promedica24. Wyjeżdżam z tą firmą regularnie i nie mogę złego słowa powiedzieć! Każdy wyjazd jest dopięty na ostatni guzik i naprawdę bardzo dobrze płacą :)

szczypce elektroniczne
Boguśka

Re: Praca jako opiekunka w Niemczech

Post autor: Boguśka »

kamćia pisze: ↑15 wrz 2021, 8:31
Boguśka pisze: ↑11 wrz 2021, 22:33 Chciałabym wyjechać do pracy w Niemczech jako opiekunka osób starszych. Warto? Z jaką firmą najlepiej jechać? Zarobki są ok? Nie znam za dobrze niemieckiego... czy to duży problem? Mam natomiast doświadczenie w opiece nad seniorami. Przez kilka lat pracowałam w domu opieki.
Jedź z firma promedica24. To że nie znasz niemieckiego nie jest tam żadnym problemem! Zorganizują dla ciebie darmowy kurs językowy :) Współpracuję z tą firmą już jakiś czas i jestem naprawdę zadowolona!
O to nie wiedziałam, ze Promedica oferuje kursy językowe! To bardzo ciekawe ;) Dziękuję wam za informację. Na pewno się tam zgłoszę!
anabell

Re: Praca jako opiekunka w Niemczech

Post autor: anabell »

Boguśka pisze: ↑11 wrz 2021, 22:33 Chciałabym wyjechać do pracy w Niemczech jako opiekunka osób starszych. Warto? Z jaką firmą najlepiej jechać? Zarobki są ok? Nie znam za dobrze niemieckiego... czy to duży problem? Mam natomiast doświadczenie w opiece nad seniorami. Przez kilka lat pracowałam w domu opieki.
Ja zdecydowałam się na wyjazd z Promedica głównie ze względu na niskie zarobki w Polsce i wzrost cen. Byłam już trzy raz z Promedica w Niemczech i wiem, że będę jeździć dalej. Myslę nawet o przeniesieniu się do Niemiec.
ikik

Re: Praca jako opiekunka w Niemczech

Post autor: ikik »

Ja pracowałam w Niemczech właśnie jako opiekunka, ale pracy szukałam już na miejscu, bo i tak wyjeżdżałam tam na dłuższy czas do siostry. Pracę znalazłam bez problemu, lokalnie, mieszkałam u rodziny. Do Niemiec i z tego kraju do Polski jeździłam busami, bo tak mi było najwygodniej i najkorzystniej. Korzystałam z usług przewoźnika Thunder http://busy-slask.pl/gdzie-jezdzimy/niemcy z Mikołowa. Ich oferta mi pasowała, cenowo wyszło opłacalnie, jazda była szybka, ale bezpieczna, po drodze nie było żadnych problemów.
Gośka

Re: Praca jako opiekunka w Niemczech

Post autor: Gośka »

Bez problemu można znaleźć prace jako opiekun w Niemczech, nie to co kiedyś. Pamiętam moja ciocia musiała na rzęsach piruety kręcic żeby się dowiedzieć co gdzie i za ile, a teraz? Wchodzisz na internet i masz sporo ofert zwiazanych z opieką osób starszych. No tylko z drugiej strony żeby to faktycznie były oferty pracy jako opiekunka a nie inne, oszustów i naciągaczy nie brakuje. Ja osobiście znalazłam pracę dzięki ogloszeniu na pracawue tam mi znajoma poleciła ona tez tam znalazła prace. Fajnie tam jest opisane wszystko, nawet ile mniej więcej kosztuje kawa albo piwko w knajpie ;)
kasjanka

Re: Praca jako opiekunka w Niemczech

Post autor: kasjanka »

jedno jest pewne - jeśli zamierzacie szukać pracy za granicą to na pewno warto nawiązać współpracę ze sprawdzoną, uczciwą agencją pracy. Jeśli chodzi o zawód opiekunki osób starszych to bardzo ciekawe oferty pracy znajdziecie też w agencji Symeon. To uczciwa firma, oferują wysokie zarobki, premie, umowę. Pensje są wypłacane w ustalonym czasie, bez opóźnień. Firma zapewnia też dojazd na miejsce wykonywanej pracy.
Awatar użytkownika
fiola
Posty: 212
Rejestracja: 09 mar 2019, 15:37

Re: Praca jako opiekunka w Niemczech

Post autor: fiola »

Jeśli szukasz dobrze płatnego zatrudnienia, nie boisz się wyjechać to praca opiekunki w Niemczech to dobre rozwiązanie. Tylko koniecznie przez sprawdzoną i pewną firmę która sama organizuje zlecenia i zajmuje się rekrutacją jak SeniHelp24. Możesz na ich stronie sprawdzić aktualne oferty pracy i złożyć swoją aplikację. Po rejestracji skontaktują się z Tobą i wszystko wyjaśnią.
ODPOWIEDZ