szkoła

Radzimy, gdzie szukać szkoleń i kursów i jak rozpoznać wartościowe źródła wiedzy.
Awatar użytkownika
wiosenka
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2019, 20:40

szkoła

Post autor: wiosenka »

Chodzą wasze dzieci może do szkół dwujęzycznych ? jak sobie radzą? Znalazłam ofertę Szkoły Europejskiej i mnie mocno zainteresowała. Ale nie wiem czy dzieci są aż tak chłonne?
Awatar użytkownika
fasola
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2019, 11:06

Re: szkoła

Post autor: fasola »

Jasne że dzieciaki są chłonne, Szkoła Europejska w Łodzi będzie świetnym rozpoczęciem ich nauki dwóch języków na raz. Synowie mojej siostry opanowali Angielski do takiego poziomu że zaginają mnie nie raz nie dwa a to ja mieszkałam w Angli kilka lat.
Awatar użytkownika
linu
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2019, 5:07

Re: szkoła

Post autor: linu »

Nie ma lepszego ucznia do języków jak dziecko, dzieci chłoną jak gąbki i Szkoła Europejska w Łodzi będzie idealnym rozwiazaniem dla nich. Na pewno będą sobie radzić. Mój syn chodzi do tej szkoły i nawija tak po angielsku że czasem mam wrażenie że się wychował w Londynie a nie w Łodzi.
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2019, 8:21

Re: szkoła

Post autor: tomasz »

Mój syn od podstawówki chodzi do tej szkoły Europejskiej w Łodzi i jestem naprawdę zadowolony, świetnie radzi sobie z Angielskim ale nie to jest najważniejsze. Nauczyciele są tam z powołania a nie za karę, wszystko można z nimi dogadać. Po za tym nie stawiają swojego przedmiotu na piedestale jak w niektórych szkołach. Rozumieją że dzieci nie są maszynami
Awatar użytkownika
mikolaj
Posty: 10
Rejestracja: 20 wrz 2019, 5:05

Re: szkoła

Post autor: mikolaj »

Dzieci są naprawdę bardzo chłonne, i jak nie jesteś pewna czy dziecko sobie poradzi to uwierz mi szybciej nauczy się w tej szkole języka niż Ty jakbyś miała zacząć od dzisiaj.
Awatar użytkownika
milu
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2019, 1:22

Re: szkoła

Post autor: milu »

Moi poprzednicy mają 100% racji odnośnie zdania na temat chłonności wiedzy przez dzieci. Szkoła Europejska w Łodzi to świetne miejsce dla dzieciaków każdego rocznika, od pierwszej klasy będą sobie świetnie radzić z różnymi językami. Wszystko zalezy od sposobu nauczania przez nauczyciela a lepszych nie znajdziesz w Łodzi.
Awatar użytkownika
kisur
Posty: 10
Rejestracja: 16 wrz 2019, 23:26

Re: szkoła

Post autor: kisur »

Mój syn chodzi do szkoły dwujęzycznej jaką jest szkoła Europejska w Łodzi i jestem z niej bardzo zadowolona, cała moja rodzina nigdy nie była orłami z językow a w tej szkole pracują tacy nauczyciele i tak przekazują wiedzę że chłopak radzi sobie świetnie. Nie zastanawiaj się tylko zapisuj.
Awatar użytkownika
lukka
Posty: 10
Rejestracja: 03 paź 2019, 0:34

Re: szkoła

Post autor: lukka »

Ja mam tam córkę i również polecam, obecnie jest w 3 klasie podstawowej i również miałam obawy czy sobie poradzi. Zapamiętaj dziecko jest jak gąbka, chłonie wszystko w błyskawicznym czasie. Na pewno poradzi sobie lepiej niż tylko możesz podejrzewać.
Awatar użytkownika
patec
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2019, 7:18

Re: szkoła

Post autor: patec »

Moja siostra również miała ten problem. Bała się że córka nie poradzi sobie w szkole dwujęzycznej a okazało się że Szkoła Europejska to był strzał w przysłowiową dziesiątkę. Nie dość że młoda w angielskim wymiata to i ma bardzo dobrych belfrów którzy znają się na swojej pracy i mają podejście do dzieci.
Awatar użytkownika
onek
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2019, 21:24

Re: szkoła

Post autor: onek »

Ja również chcę wysłać syna do tej Szkoły Europejskiej w Łodzi z polecenia mojego znajomego, podobno jego syn świetnie sobie radzi od pierwszej klasy podstawowej. Jeżeli chcesz mozemy razem udać się do sekretariatu po więcej informacji, na pewno dzieciaki dadzą sobie radę.
Awatar użytkownika
palec
Posty: 10
Rejestracja: 11 lis 2019, 4:24

Re: szkoła

Post autor: palec »

Ja mam takie same zdanie jak większość wypowiadających się tutaj osób. Nasze dzieci są jak gąbki które chłoną wiedzę niesamowicie, więc jeżeli w szkole spotkają się z takim utrudnieniem jak dwujęzyczność to kwestia kilku tygodni i to utrudnienie zaniknie tak jak i bariera językowa.
Awatar użytkownika
inek
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2019, 23:51

Re: szkoła

Post autor: inek »

Jeżeli chcesz aby twoje dziecko dobrze radziło sobie z językiem Angielskim to szkoła dwujęzykowa gdzie zajęcia prowadzone są w języku angielskim będzie najlepszym wyborem. My z mężem planujemy wylot do Angli i sami wysłaliśmy na dwa lata syna do takiej szkoły by złapał podstawy by nie miał problemów w późniejszym czasie.

leatherman squirt ps4
Awatar użytkownika
kocet
Posty: 12
Rejestracja: 31 paź 2019, 16:55

Re: szkoła

Post autor: kocet »

Nie widzę powodu aby nie wysyłać syna do takiej szkoły jaką jest Szkoła Europejska, widzę po starszym synu że takie rzeczy jak języki idą szybko i łatwo jeżeli jest do tego dobry fundament. A lepszego niż szkoła dwujęzyczna raczej nie znajdziesz.
Awatar użytkownika
nimfok
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2019, 3:32

Re: szkoła

Post autor: nimfok »

Moja córka chodzi już do liceum tej szkoły i od samej podstawówki radziła sobie świetnie z językiem. Okres dorastania to czas kiedy dzieci świetnie chłoną wiedzę więc na pewno twoje dziecko sobie również poradzi. Tym bardziej jeżeli ktoś chce wyjeżdżać jak koleżanka wyżej.
Awatar użytkownika
okomo
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2019, 16:34

Re: szkoła

Post autor: okomo »

Szkoły językowe jak szkoła Europejska w Łodzi cieszą się co raz to większym zainteresowaniem i to świetna wiadomość ponieważ dzieci w takich szkołach mają szanse na szerokie horyzonty. Im szybciej zaczną mieć do czynienia z językami tym szybciej uporają się z nim i zaczną go używać płynnie.
Awatar użytkownika
emel
Posty: 11
Rejestracja: 01 lis 2019, 0:42

Re: szkoła

Post autor: emel »

To prawda nie będzie lepszej szkoły niż szkoła językowa jeżeli chcesz by dziecko szybko uczyło się np języka angielskiego. Moja corka chodzi do szkoły Europejskiej i mogę Ci powiedzieć że nie spotkalam się jeszcze z tak dobrymi nauczycielami.
Awatar użytkownika
piksol
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:17

Re: szkoła

Post autor: piksol »

Na pewno poradzi sobie w takiej szkole. Dzieci nie raz nie dwa nas zaskakują, zresztą pomyśl inaczej, nasz ojczysty język jest jednym z najtrudniejszych na świecie a wiele dzieci zaczyna mówić zdaniami już w wieku dwóch lat, to 7mio latek nie poradzi sobie z Angielskim?
Awatar użytkownika
uman
Posty: 9
Rejestracja: 26 lis 2019, 4:33

Re: szkoła

Post autor: uman »

Dokładnie tak jak pisze moja poprzedniczka. Język angielski jest jednym z najprostszych do nauczenia i najczęsciej używanym językiem międzynarodowym. Jak chcesz by dziecko się go dobrze nauczyło to szkoła dwujęzyczna jaką jest szkoła Europejska będzie najlepszym rozwiązaniem
Awatar użytkownika
kubek
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2019, 16:43

Re: szkoła

Post autor: kubek »

Możesz się zastanawiać ale powinnaś spróbowac, szkoła to nie przedszkole że nie ma miejsc, miejsce jest zawsze i nawet jak sobie nie poradzi możesz szkołę zmienić. Chociaż w to wątpie, szkoła Europejska ma naprawdę świetny personel który wie jak podejść do dziecka by to wszystko dobrze rozumiało.
Awatar użytkownika
ololo
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2019, 12:01

Re: szkoła

Post autor: ololo »

Dokładnie, pamiętaj że szkoła to instytucja których w każdym mieście pełno, obecnie nie będziesz mieć problemu ze zmianą, jednak ja również podtrzymuje zdanie koleżanki z tym że na pewno dziecko sobie poradzi, uwierz mi szybciej załapie język obcy niż się tego spodziewasz. A już na pewno w szkole Europejskiej która cieszy się super opiniami na terenie Łodzi i okolic.
Awatar użytkownika
martka
Posty: 65
Rejestracja: 10 paź 2019, 13:38

Re: szkoła

Post autor: martka »

Dziecko dopóki jest małe to chłonie wiedzę i chce wiedzieć jak najwięcej i nie ważne do jakiej szkoły je puścimy. Jeśli chodzi o język angielski to teraz w każdej szkole jest obowiązkowy. Uważam, że bardzo ważne jest to z jakich książek się nasze dzieciaki uczą. W końcu jest tyle różnych wydawnictw a poza tym po reformie oświatowej dobrze by było nad tym się bardziej zastanowić. Podobno w wydawnictwie Nowa Era można zamówić dotacyjne książki. Może warto jest tutaj przyjrzeć się temu bliżej?
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 610
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:05

Re: szkoła

Post autor: Kachna »

A skoro już mowa o nauce języków przez dzieci, to co sądzicie o kursach języka chińskiego dla dzieci organizowanych przez Szkołę Językową ProfiLingua? Widziałam ostatnio ofertą takich kursów na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... dla-dzieci. Czy Waszym zdaniem warto zapisać dziecko na taki właśnie kurs?
Awatar użytkownika
DariuszKowalski
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2020, 13:52

Re: szkoła

Post autor: DariuszKowalski »

Szkolenie excel będzie zawsze dobrym rozwiązaniem, które da Ci lepszą przyszłość

ganzo g201-h
Awatar użytkownika
alfred33331
Posty: 116
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:39

Re: szkoła

Post autor: alfred33331 »

https://dogadamycie.pl to bardzo profesjonalna strona z tłumaczeniami na języki obce. Specjalizuje się on w tekstach prawniczych, mogę zapewnić was że jest to firma rzetelna i potrafi tłumaczyć z 60 języków na język polski. Polecam tą stronę z tłumaczeniami, wiele osób tam pracuje i przyjmie twoje zlecenie bardzo chętnie.
Awatar użytkownika
orton50
Posty: 434
Rejestracja: 21 mar 2019, 17:18

Re: szkoła

Post autor: orton50 »

Czas szkoły to czas zdobywania nowej wiedzy, nauki, a przede wszystkim nastawienia na poznawanie nowych znajomych i przyjaciół. Dlatego też dobrze jest postawić na wiedzę i pełne doświadczenie, a także doskonałe książki. Polecam wejść na stronę https://sklep.nowaera.pl/ gdzie na pewno znajdziesz wszystko co niezbędne i konieczne w tym wymiarze :)
Awatar użytkownika
ectatend
Posty: 19
Rejestracja: 18 lut 2020, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: szkoła

Post autor: ectatend »

Jeśli planujesz wysłać swoje dziecko do przedszkola i jesteś z okolic Warszawy to polecam to miejsce: https://malyswiat.pl/
Awatar użytkownika
51Oliwier
Posty: 8
Rejestracja: 22 mar 2020, 10:51

Re: szkoła

Post autor: 51Oliwier »

Witam, należy pamiętać, że czasami sama nauka języków obcych w szkole jest niewystarczająca. Warto rozwijać naukę młodzieży i dzieci poza szkołą na dodatkowych kursach. Ja zdecydowanie polecam szkołę językową w Zabrzu: https://ace.edu.pl/angielski-dla-mlodziezy :)
Awatar użytkownika
Altika
Posty: 179
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:08

Re: szkoła

Post autor: Altika »

Szkoła dwujęzyczna to całkiem ciekawa opcja jeżeli chodzi o edukacje dzieci. Wiadomo, że język obcy jest bardzo ważny i na pewno będzie bardzo ważny jeżeli chodzi o szukanie pracy, dlatego też może warto jak najszybciej o tym pomyśleć:) Tu szkoła podstawowa Te Vizja na Ochocie zapewnia dużo obowiązkowych lekcji angielskiego, również i dodatkowych języków jak hiszpański, niemiecki, francuski.
Awatar użytkownika
Kejtka
Posty: 53
Rejestracja: 25 maja 2019, 22:35

Re: szkoła

Post autor: Kejtka »

Co do szkół językowych to bardzo polecam szkołę Pi School, jak ktos mieszka w Warszawie. Bardzo dobra szkoła, wysoka jakośc nauczania i przede wszystkim mozliwośc zdobycia certyfikatu takich jak FCE czy CAE
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: szkoła

Post autor: Dante »

W Warszawie warta rozważenia jest też na pewno Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha na Mokotowie. Kładą tam duży nacisk na języki, dzieci już od zerówki mają angielski. W starszych klasach mają rozszerzony program języka angielskiego od 6 do 8 godzin na tydzień. W dzisiejszych czasach to moim zdaniem bardzo istotne.
Awatar użytkownika
Postzunia
Posty: 29
Rejestracja: 17 wrz 2019, 18:54

Re: szkoła

Post autor: Postzunia »

Jeżeli chcesz iść również do szkoły językowej to polecam Ci szkołę jaką jest https://lincoln.edu.pl/ sama zastanawiam się nad tym aby tutaj rozpocząc naukę języka niemieckiego. Chciałabym sie wyprowadzić do niemiec a bez języka cięzką tam z dobrą pracą.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 278
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:12

Re: szkoła

Post autor: mczay »

Najważniejsze jest to, aby pracownicy szkoły mieli aktualną wiedzę na temat nauczania, a także wykładanego przedmiotu. Mają oni kontakt z młodzieżą i naprawdę duży wpływ na nią. Muszą więc regularnie przechodzić odpowiednie szkolenia. Najlepiej jest skorzystać z oferty ze strony: https://ecrklex.pl/szkolenia-otwarte . Firma oferuje różnego rodzaju szkolenia, w tym między innymi otwarte. Wyróżniają się one przede wszystkim dobrymi cenami. W obecnej sytuacji najlepiej jednak skorzystać ze szkoleń on-line - polecam :)
Awatar użytkownika
lewis
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2020, 13:43

Re: szkoła

Post autor: lewis »

Swoje czasy szkolne wspominam dobrze, chociaż nie wiem czy wyniosłem z niej wiele. Teraz potrzebuje skupić się na nauce języków. Lektorzy niemieckiego, Warszawa poszukiwani :) Chcę wejść na rynki zachodnie a z biegłością trochę ciężko.
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: szkoła

Post autor: Dante »

Duże możliwości dzieciom stwarza Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha na Mokotowie. Szkołę prowadzi Fundacja Varsovia. To dobra placówka dla dzieci, ze starannie dobraną kadrą oraz fajnymi programami nauczania.
Awatar użytkownika
flisa
Posty: 277
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:44

Re: szkoła

Post autor: flisa »

Warto, aby dziecko rozwijało swoje zainteresowania i pasje. W szkole nie zawsze są prowadzone zajęcia dodatkowe. Tutaj https://kidos.pl/zajecia/lublin jest wiele ciekawych i przede wszystkim sprawdzonych opcji. Myślę, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć, aby znaleźć rozwiązania dopasowane do konkretnych potrzeb.
Awatar użytkownika
sendi
Posty: 46
Rejestracja: 09 paź 2019, 21:15

Re: szkoła

Post autor: sendi »

Kupiłam niedawno mojemu dziecku do szkoły podręcznik biologia campbella. Zamówiłam ja tutaj https://www.taniaksiazka.pl/biologia-ca ... 11050.html . W książce znajdziemy aktualną wiedzę z zakresu biologii. Do części dydaktycznej dołączone są sprawdziany, zadania i podsumowania umożliwiające sprawdzenie swojej wiedzy.
Awatar użytkownika
Loko009
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2020, 8:32

Re: szkoła

Post autor: Loko009 »

Długo zastanawiałam się czy wybrać dla dzieciaków szkołę publiczną czy prywatną i finalnie wybór padł na szkołę niepubliczną https://www.szkolapromyk.szczecin.pl/ :) Przede wszystkim dlatego, że mają świetny zakres nauczania i bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych - dzieciaki na pewno nie będą się nudzić!
Awatar użytkownika
ectatend
Posty: 19
Rejestracja: 18 lut 2020, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: szkoła

Post autor: ectatend »

Myślę, że poprawną edukacje należy zacząć już od najmłodszych lat dlatego moje dzieci chodzą do prywatnego przedszkola Mały Świat. Świetnie prowadzone zajęcia edukacyjne ułatwiają im początkowe etapy rozwoju.
Awatar użytkownika
fakttoja
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:20

Re: szkoła

Post autor: fakttoja »

Szukając dla dziecka dobrej szkoły podstawowej warto pomyśleć o tej placówce, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie, słyszałem że szkoła ma świetne opinie a uczniowie osiągają tam naprawdę dobre wyniki w nauce. To jedna z lepszych o ile nie najlepsza podstawówka w Stolicy. Szkoła jest dobrze wyposażona a nauczyciele pracujący w niej to nie ludzie z przypadku ale można powiedzieć z powołania.
Awatar użytkownika
asxx
Posty: 211
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:57

Re: szkoła

Post autor: asxx »

Nawet wybór szkoły podstawowej to bardzo ważna decyzja w życiu każdego dziecka, więc przemyślcie ją sobie w odpowiedni sposób. Wybór dobrej szkoły już na tym etapie odtworzy odpowiednią drogę edukacji dziecka. Dla mnie interesująca jest oferta szkoły prywatnej Te Vizja, którą powinniście sprawdzić, jeśli szukacie szkoły dwujęzycznej.
Awatar użytkownika
Fifo
Posty: 9
Rejestracja: 07 lip 2020, 14:46

Re: szkoła

Post autor: Fifo »

Szkoła jeszcze przed nami, na razie posyłamy nasze dwa maluchy do http://plastusiowakraina.pl/ dają mi pewność, że dzieci są pod dobrą opieką. Panie mają świetne podejście, potrafią złapać kontakt z każdym dzieckiem. Do tego mają szeroki wybór zajęć dodatkowych. Dbają o rozwój dzieci a cały rytm dnia dopasowany jest właśnie do maluchów :)
Awatar użytkownika
Marcelina4
Posty: 27
Rejestracja: 03 cze 2020, 8:28

Re: szkoła

Post autor: Marcelina4 »

Mój jak na razie chodzi do przedszkola w https://www.elfik.pl/ i jestem bardzo zadowolona z naszego wyboru. Jeżeli ktoś z was jest z tych okolic to polecam zapoznać się z ofertą przedszkola.

UWAGA!! nie płaci za usługi SEO - sprawdź w BIG
Awatar użytkownika
Imad
Posty: 111
Rejestracja: 06 lip 2020, 10:10

Re: szkoła

Post autor: Imad »

My nasze dzieciaki posłaliśmy do Szkoły Podstawowej Centrum Oświaty, Szkolnictwa i Kultury w Adamowiźnie http://cosik.edu.pl/others/cosik-ulotka-podstawowa.jpg i jesteśmy z tej decyzji bardzo zadowoleni. Bardzo dużą uwagę przykładają tam na przygotowanie dziecka do samodzielności w życiu społecznym. Prowadzone zajęcia są bardzo wszechstronne i pomysłowe, a kadra nauczycielska bardzo kompetentna.Według mnie szkoły prywatne zapewniają znacznie lepszą ofertę zarówno pod względem dydaktycznym, jak i opiekuńczym.

oryginalne perfumy w internecie
Awatar użytkownika
fakttoja
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:20

Re: szkoła

Post autor: fakttoja »

Dante pisze: ↑30 kwie 2020, 11:35 Duże możliwości dzieciom stwarza Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha na Mokotowie. Szkołę prowadzi Fundacja Varsovia. To dobra placówka dla dzieci, ze starannie dobraną kadrą oraz fajnymi programami nauczania.
Przy tej samej ulicy w Warszawie mieści się również Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha, to świetne LO które również na kolejnym etapie nauki spory nacisk kładzie na naukę języków obcych. Nie ma lepszego sposobu na naukę języka niż klasy dwujęzyczne, szczególnie na tym etapie nauki to bardzo ważne, kolejne są studia a po nich praca zawodowa. Szkoła ma również świetne podejście do realizacji programu nauczania.
Awatar użytkownika
ohmon
Posty: 146
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:41

Re: szkoła

Post autor: ohmon »

Jeśli chodzi o wybór szkoły policealnej to zdecydowanie polecam Cosinus Wrocław, mają tam świetną kadrę nauczycieli i bardzo ciekawe kierunki zwłaszcza te medyczne. Moja koleżanka robiła tam higienistkę stomatologiczną i teraz pracuje w kilku szkołach - bardzo sobie chwali, warunki i zarobki dobre. Jakbyście byli zainteresowani to zapisy są online https://rekrutacja.cosinus.pl/ i nauka ma się rozpocząć we wrześnu

płytki drukowane producent
Awatar użytkownika
negete4
Posty: 114
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:03

Re: szkoła

Post autor: negete4 »

słyszeliście może o fundacji https://efc.edu.pl/ ? obiło mi się o uszy ,że promowany jest tutaj niestandardowy sposób myślenia o edukacji w świetle wyzwań dwudziestego pierwszego wieku. przedstawia się to naprawdę bardzo interesująco. ktoś może z niej korzystał?
Awatar użytkownika
Altika
Posty: 179
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:08

Re: szkoła

Post autor: Altika »

Taki wybór jeszcze przede mną, ale pewnie postawię na szkołe dwujęzyczną. Język obcy zawsze się przyda, nawet i dwa. Teraz szukam odpowiedniego przedszkola. Na stronie http://norlandiaprzedszkola.pl znalazłam świetne miejsca - przedszkola nastawione na edukacje w skandynawskim stylu
greś

Re: szkoła

Post autor: greś »

Polecam szkołę http://www.szkolajezykowa-opole.pl/. Bardzo fajne podejście zwłaszcza do dzieci, które nie zrażają się nauką, chętnie uczęszczają na zajęcia i co najważniejsze dzięki podejściu lektorów, otwierają się na język obcy. O to przecież głównie chodzi w nauce języka, swobodna komunikacja, bo sama gramatyka, czytanie i pisanie nic nie da.
natuś

Re: szkoła

Post autor: natuś »

Wybierając dla dziecka szkołę nie powinniśmy zapomnieć też o ubezpieczeniu dla niego, tutaj https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka macie opisane na czym polega ubezpieczenie NNW, moje dzieci mają je wykupione i przydało się. Poczytajcie sobie tamten artykuł.
hiczungł

Re: szkoła

Post autor: hiczungł »

Na początku trzeba zadecydować o wyborze najlepszego przedszkola dla naszej pociechy. Postawiliśmy na prywatne przedszkole z nauką języka angielskiego, prosto z oferty https://www.madzikplace.com/ . Bardzo trafiony wybór!
anieluś

Re: szkoła

Post autor: anieluś »

Moja córka w tym roku przystępuje do egzaminu dojrzałości. Martwi ja tylko język obcy angielski , dlatego do utrwalenia wiadomości zamówiła sobie " Repetytorium maturzysty 2021. Język angielski " przez internet tutaj https://www.taniaksiazka.pl/t/repetytorium-maturalne . Bogaty słownik zamieszczony w książce umożliwia zdobycie niezbędnej bazy słownictwa, koniecznej do zrozumienia części pisemnej egzaminu zarówno dla poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.
łaskawy88

Re: szkoła

Post autor: łaskawy88 »

Szkoła to miejsce w którym na pewno przyda się każdemu dobry słownik synonimów, każdy z nas miał chyba sytuacje w której szuka słowa o takim samym znaczeniu, by zastąpić nim inne słowo. https://synonim.com.pl/ tu działa bardzo fajny słownik synonimów online, znajdziemy tam dużą bazę słów, pozwoli to nam na swobodne posługiwanie się różnymi synonimami w każdym miejscu.
Awatar użytkownika
diana
Posty: 155
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:17

Re: szkoła

Post autor: diana »

Moje dzieci zdecydowanie lepiej uczą się i integrują z kolegami podczas wspólnych wyjazdów. Zielona szkoła to świetna okazja na zbudowanie klasy, wspólne doświadczenia i rozwój. Z tego względu zwróciłam uwagę na biuro podróży http://kumitetravel.pl/aktywna-zielona-szkola/, które doskonale wpisuję się w potrzeby młodych ludzi. Ich programy są przepełnione zajęciami, aktywnościami na świeżym powietrzu, a równocześnie dbają o budowanie więzi między wychowawcami i uczniami. Organizują wyjazdy zarówno nad morze i góry, jak również w tak piękny region jakim są Mazury. Polecam zapoznać się z ich ofertą.
Łucja

Re: szkoła - wyżywienie

Post autor: Łucja »

A jak jest z wyżywieniem w szkołach do których chodzą wasze dzieci? Bo my długi czas nie korzystaliśmy z obiadów w szkole, bo prostu były niesmaczne, ale od września synek poprosił nas o zapisanie na stołówkę. Okazało się, że zmieniała się firma cateringowa, która dostarcza posiłki. Teraz zajmuje się tym Smakuś - http://www.smakus.eu/ i jedzenie jest nie tylko bardzo smaczne, ale też zdrowe i przygotowane tak by zaspokajało wszystkie potrzeby dzieci. Dla mnie to duża wygoda, gdy wiem, że dziecko w szkole, zje zdrowy, pełnowartościowy obiad.
Śnieżka

Re: szkoła

Post autor: Śnieżka »

Wybór szkoły ponadpodstawowej to jeden z pierwszych kroków w kierunku dorosłości, który nastolatkom sprawia zwykle wiele trudności. To zupełnie naturalne, że kończąc szkołę podstawową, nie jesteś jeszcze w stanie dokładnie określić, czym chciałabyś / chciałbyś zawodowo zajmować się w przyszłości. Tutaj znajdziecie listę szkół https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs , która może pomóc w dokonaniu wyboru.
szboraż

Re: szkoła

Post autor: szboraż »

W dwujęzycznej nie, ale w prywatnej. W ogóle dyrekcja ostatnio zdecydowała się na zakup takich sprzętów do nauki programowania https://solectric.sklep.pl/aktywna-tablica Kurczę coś niesamowitego, dzieci chyba nigdy tak chętnie nie chodziły jeszcze na żadne zajęcia jak na te
samoleł

Re: szkoła

Post autor: samoleł »

Czy w szkole u waszych dzieci są może wymagane mundurki? U moich owszem, niedawno szukaliśmy z rodzicami innych dzieci firmy, która uszyłaby takie mundurki. I chciałam się przy okazji podzielić namiarem na firme, która znalezlismy, bo okazała sie bardzo profesjonalna i sprawnie przygotowała nam zamówione ubrania. Łapcie kontakt do https://www.hero-collection.com.pl/mundury/szkolnictwo - znają się na swoim fachu i potrafią przygotowac naprawdę super rzeczy!
Elżbieta44

Re: szkoła

Post autor: Elżbieta44 »

Czy znacie python dla dzieci? Zależy mi na kursie programowania, który podchodzi do każdego uczestnika indywidualnie. W Internecie wyszukałam InstaKółko. Czy ktoś z was zapisał dziecko na ten kurs i może podzielić się opinią? https://instakolko.pl/programowanie-w-p ... la-dzieci/
kaszką

Re: szkoła

Post autor: kaszką »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej ... https://presscontent.pl/artykuly-sponsorowane/
Awatar użytkownika
Katerina25
Posty: 615
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:20

Re: szkoła

Post autor: Katerina25 »

Wybór szkoły średniej nie jest łatwy. Wielu młodych ludzi po prostu nie wie jeszcze czym chciałby zawodowo zajmować się w przyszłości. A taką ważną decyzję musi podjąć kończąc szkołę. Tutaj https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/j ... -technikum można znaleźć kilka cennych wskazówek czym się kierować dokonując wyboru.
towiś

Re: szkoła

Post autor: towiś »

Warto na pewno na spokojnie zerkną sobie tutaj https://efc.edu.pl/programy/edukacja-in ... edukacyjne . Znajdziecie tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji, jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy dla szkół i grantów na projekty edukacyjne. Taka wiedza się przyda.
Elżbietaa44

Re: szkoła

Post autor: Elżbietaa44 »

Interesuje mnie kurs programowania python dla dzieci. Czy możecie polecić sprawdzone kursy? Niedawno wyszukałam w Internecie kurs InstaKółko. Czy ktoś z was zapisywał dziecko na ten kurs? Czekam na opinie
Interesuje mnie kurs programowania python dla dzieci. Czy możecie polecić sprawdzone kursy? Niedawno wyszukałam w Internecie kurs InstaKółko. Czy ktoś z was zapisywał dziecko na ten kurs? Czekam na opinie
https://instakolko.pl/programowanie-w-p ... la-dzieci/
martka1

Re: szkoła

Post autor: martka1 »

wiosenka pisze: ↑02 gru 2019, 0:55 Chodzą wasze dzieci może do szkół dwujęzycznych ? jak sobie radzą? Znalazłam ofertę Szkoły Europejskiej i mnie mocno zainteresowała. Ale nie wiem czy dzieci są aż tak chłonne?
Moje dziecko chodzi do żłobka anglojęzycznego, mam nadzieję, że to pomoże mu w przyszłości w nauce języka. Ogólnie jestem zadowolona, bo dziecko chętnie zostaje, panie w ciągu dnia mówią do dzieci w języku angielskim. Taki żłobek to zupełnie coś innego, przynajmniej w moim mieście.

gyros grecki
Inguś

Re: szkoła

Post autor: Inguś »

Jeżeli chodzi o wybór szkoły to polecałabym raczej te prywatne. Sama przekonałam się, że to jest najlepsza z opcji. Wybrałam dla syna Te Vizje Warszawy. Ich podstawówka przy Okopowej to super wybór, nowoczesna placówka, gdzie dzieci mają bardzo dużo możliwości rozwoju. Mnie najbardziej przekonał angielski, na tym mi zależało najbardziej, a i też dużo dodatkowych języków do wyboru. Polecam zastanowić się nad taką właśnie opcją, bo dla dzieci wybieramy przecież to co najlepsze.

konstrukcja kąta 60
korni548

Re: szkoła

Post autor: korni548 »

Jeżeli Wasze dziecko przygotowuje się aktualnie do egzaminu dojrzałości, to polecam kursy maturalne Konin z języka angielskiego. Warto być przygotowanym, a w szkole językowej nie tylko znają wszystkie zagadnienia do matury, ale także uczą młodzież poprawnej wymowy i pisowni.
Awatar użytkownika
orton50
Posty: 434
Rejestracja: 21 mar 2019, 17:18

Re: szkoła

Post autor: orton50 »

To, co ma znaczenie, jeśli chodzi o Twoje zatrudnienie, to przede wszystkim zwrócenie uwagi na kwestie dobrania wszelkich elementów do siebie i zdobycie zawodu, który spełni Twoje oczekiwania. Warto zatem zacząć od podstaw - w tym wypadku bhp w Warszawie to propozycja, która na pewno będzie dobra na początek. Na stronie http://www.bhpdlaciebie.eu/ znajdziesz wszelkie wymagane informacje.
Awatar użytkownika
miszol
Posty: 317
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:51

Re: szkoła

Post autor: miszol »

Słuchajcie, gdyby ktoś z was rozglądał się za szkoła terapeutyczną, to tak się składa że mogę wam polecić http://www.centrum-terapii.pl/szkoly-promitis/ Na pewno sprosta waszym oczekiwaniom. Na ich stronie www znajdziecie więcej informacji.
Arianka

Re: szkoła

Post autor: Arianka »

Ja osobiscie szukalam uczelni gdzie moglabym studiowac pedagogike specjalną, zalezalo mi przede wszystkim na wysokim poziomie ksztalcenia, duzo osob polecało tą szkole https://uczelniakorczaka.pl/ ;)
alicjaa

Re: szkoła

Post autor: alicjaa »

Jak chodzi o takie aspekty, jak sprawdzona i niezawodna podstawowa szkola wroclaw , to warto tutaj zwrócić uwagę również na Galileo. Mnie podoba się to, że przede wszystkim nie tyko tam wspierają rozwój dziecka, ale również uczą od razu szacunku do drugiego i akceptacji.
Gość

Re: szkoła

Post autor: Gość »

Jeśli o szkołę chodzi to moje dziecko musi mieć wykupione jeszcze szkolne ubezpieczenie. Patrzyłam na oferty i ta https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/ wydaje się być dobra bo działa też w wakacje i poza szkolą. Niska składka na pewno też na plus.
ODPOWIEDZ