praca zdalna a szybki internet

Tematy związane z pracą, zatrudnieniem, szukaniem ofert.
Amąda

praca zdalna a szybki internet

Post autor: Amąda »

witajcie :) moi drodzy od grudnia rozpoczynam juz na pełen etat pracę zdalną w domu :) wszystko fajnie tylko zorientowałam się, ze mój obecny internet mobilny średnio daje rade a ja często pracuję pod presją czasu i żadne awarie czy słabszy sygnał nie mogą wchodzić w grę. mieszkam w Białymstoku, możecie doradzicie mi gdzie znajdę dobrą ale i niedrogą ofertę na taki szybki internet ?
widużka

Re: praca zdalna a szybki internet

Post autor: widużka »

ooo fajnie, ja tak pracuje już prawie 2 lata i jestem zadowolona, nie myślę nawet o tym by wracać do pracy w biurze ( a teoretycznie mam taką możliwość). ja akurat w Białymstoku nie mieszkam wiec konkretnej firmy Ci nie polecę ale z doświadczenia wiem, ze internet mobilny czasem nie wystarcza ;/ jak jeszcze podróżujesz to ok ale jak pracujesz z domu to lepiej zadbać o stałe i stabilne łącze.
Narteczka

Re: praca zdalna a szybki internet

Post autor: Narteczka »

Stabilne łącze to jest jedno, ale jak np pracujesz podróżując to internet tez jest ważny ;) Ja akurat za granicą nie pracowałam zdalnie, a jak już byłam gdzieś to korzystałam z internetu w hotelu ;) W Polsce natomiast mam normalnie pakiety wykupione i mam w sumie jeszcze 350GB do wykorzystania. :P A co do ofert pracy takiej przez internet czyli zdalnej to tutaj też są oferty https://poradnikpracownika.pl/ogloszenia-o-prace
Andrea

Re: praca zdalna a szybki internet

Post autor: Andrea »

Narteczka pisze: ↑20 paź 2021, 17:59 Stabilne łącze to jest jedno, ale jak np pracujesz podróżując to internet tez jest ważny ;) Ja akurat za granicą nie pracowałam zdalnie, a jak już byłam gdzieś to korzystałam z internetu w hotelu ;) W Polsce natomiast mam normalnie pakiety wykupione i mam w sumie jeszcze 350GB do wykorzystania. :P A co do ofert pracy takiej przez internet czyli zdalnej to tutaj też są oferty https://poradnikpracownika.pl/ogloszenia-o-prace
Ja właśnie pracuję zdalnie, ale powiem szczerze ze chciałabym trochę zmienić sobie pracę. Wolałabym mieć normalną juz wkońcu umowę o pracę. Może znajdę coś jako redaktor lub dziennikarz na tej stronie ?
dośkaa

Re: praca zdalna a szybki internet

Post autor: dośkaa »

no to prawda, szybki internet to podstawa :) jeśli chodzi o Białystok to zerknij sobie na ofertę dostawcy Elpos, to firma działająca lokalnie. ja jestem u nich już prawie rok i jest naprawdę ok :) nie narzekam bo net jest stabilny i szybki, sama aktywacja też zajęła chwilę.
Amąda

Re: praca zdalna a szybki internet

Post autor: Amąda »

dośkaa pisze: ↑26 paź 2021, 9:39 no to prawda, szybki internet to podstawa :) jeśli chodzi o Białystok to zerknij sobie na ofertę dostawcy Elpos, to firma działająca lokalnie. ja jestem u nich już prawie rok i jest naprawdę ok :) nie narzekam bo net jest stabilny i szybki, sama aktywacja też zajęła chwilę.
o dzięki :) widziałam gdzieś już ich ulotkę ale jakoś nie zagłębiałam się w temat, natomiast jeśli polecasz to na pewno zerknę raz jeszcze :) a czy we wszystkich lokalizacjach mają światłowód? czy tylko w wybranych miejscach jest dostępny ? jak długo czeka się na aktywacje usług ?
dośkaa

Re: praca zdalna a szybki internet

Post autor: dośkaa »

Amąda pisze: ↑08 lis 2021, 12:14
dośkaa pisze: ↑26 paź 2021, 9:39 no to prawda, szybki internet to podstawa :) jeśli chodzi o Białystok to zerknij sobie na ofertę dostawcy Elpos, to firma działająca lokalnie. ja jestem u nich już prawie rok i jest naprawdę ok :) nie narzekam bo net jest stabilny i szybki, sama aktywacja też zajęła chwilę.
o dzięki :) widziałam gdzieś już ich ulotkę ale jakoś nie zagłębiałam się w temat, natomiast jeśli polecasz to na pewno zerknę raz jeszcze :) a czy we wszystkich lokalizacjach mają światłowód? czy tylko w wybranych miejscach jest dostępny ? jak długo czeka się na aktywacje usług ?
z tego co wiem to światłolwód jest tylko w wybranych lokalizacjach. najlepiej zadzwonić do nich na infolinie, podać adres i powiedzą Ci czy w Twoim miejscu zamieszkania jest taka opcja czy póki co nie. Jeśli chodzi o aktywacje usług to u nas odbyło się to bardzo sprawnie :) generalnie obsługa klienta jest bardzo pomocna :)
Amąda

Re: praca zdalna a szybki internet

Post autor: Amąda »

Raz jeszcze dziękuje za pomoc i wsparcie, już wszystko wiem :) faktycznie zadzwoniłam na infolinię, podałam adres i okazało się, ze u mnie światłowodu na ten moment nie ma ( ale kto wie, może kiedyś...). tak czy siak i tak się zdecydowałam i wzięłam sobie ten pakiet 600 :) dodatkowo skusiłam się jeszcze na kablówkę i jak tak wszystko podliczyłam to za obie te usługi będę teraz płacić znacznie mniej niż wcześniej u innego dostawcy. Także dzięki wielkie za pomoc, przydała mi się :)
ODPOWIEDZ