Uzależnienie sąsiadów

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
Olina
Posty: 131
Rejestracja: 13 sty 2019, 15:07

Uzależnienie sąsiadów

Post autor: Olina »

Mam wyjątkowo konfliktowych sąsiadów, którzy nagminnie piją, kłócą się i zakłócają spokój innym. To cała rodzina, która nie patrzy na tych, co mieszkają za ścianą. Czy w takiej sytuacji powinnam im pomóc? Jest bardzo dobry prywatny ośrodek terapii uzależnień Nefo. Jednak czy oni będą chcieli się leczyć, tego niestety nie wiem. Co w takiej sytuacji można zrobić?
Awatar użytkownika
Xenia
Posty: 107
Rejestracja: 20 lip 2019, 15:15

Re: Uzależnienie sąsiadów

Post autor: Xenia »

Tak się składa, że rozumiem Ciebie i to, tym bardziej że mam w rodzinie alkoholika. Jest to mój wujek, który próbuje wszystkich oszukać, że pije i nie chce za żadne skarby się leczyć. Oczywiście próbujemy go skłonić do leczenia w bardzo dobrym ośrodku terapii Lewin. Wciąż mamy nadzieję, że uda mu się wyjść na prostą.
Awatar użytkownika
duduk
Posty: 266
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:57

Re: Uzależnienie sąsiadów

Post autor: duduk »

Znam wiele osób, które miały problemy z alkoholizmem, ale udało się ich wyleczyć. Mój tata był alkoholikiem, ale dzięki terapii w ośrodku https://www.osrodek-empatia.org/ udało mu się wyjść na prostą z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Ojciec nie pije już kilka lat i jest w rodzinie dużo lepiej.
Kłaczek

Re: Uzależnienie sąsiadów

Post autor: Kłaczek »

Nie wiem czy jest sens się mieszać skoro sami nie widzą problemu wiem to z doświadczenia bo sama ratowałam koleżankę która wpadła w sidła narkotyków. Na szczęście z czasem oprzytomniała i skorzystała z pomocy https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/l ... kotykow-2/ Póki co się leczy i ma efekty więc chyba wszystko wróci do normy.
nikoś92

Re: Uzależnienie sąsiadów

Post autor: nikoś92 »

Z jednej strony rozumiem, że chcesz pomóc sąsiadom, ale z drugiej zastanawiam się, że czy w ogóle będą chcieli z Tobą rozmawiać. Zależy jakie macie relacje. Alkoholicy zwykle nie chcą dać sobie pomóc, nie widzą problemu i uważają, że mają wszystko pod kontrolą. Jeśli jednak zdecydujesz się na wizytę u nich, możesz zaproponować np. wszycie Esperalu w Krakowie. Wszywka to bez wątpienia jedna z najczęściej wybieranych metod wspierających. W prosty sposób zniechęca do sięgnięcia po alkohol. Po spożyciu napojów procentowych wywołuje w organizmie wyjątkowo nieprzyjemne reakcje.
Awatar użytkownika
Santiago
Posty: 52
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:11

Re: Uzależnienie sąsiadów

Post autor: Santiago »

Ja też próbowałabym pomóc, gdy widziałabym taki problem. Jeśli już to próbowałabym ich namówić na pobyt w Ośrodku Terapii Mental Relax House. Ośrodek mieści się w bardzo urokliwym miejscu i ma niezwykle przyjazny i świetnie wyszkolony personel. Warto spróbować.
owsianka911

Re: Uzależnienie sąsiadów

Post autor: owsianka911 »

Problemy z alkoholem i innymi używkami ma coraz więcej osob. Mnie to przeraża! Jeśli zdajesz sobie sprawę ze swojego problemu to myślę, że jest to już jakiś krok w stronę zdrowia! Tutaj detoxmed.pl znajdziesz prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Zapisz się tam na terapię. Jestem pewna że otrzymasz tam fachową pomoc.
Kama

Re: Uzależnienie sąsiadów

Post autor: Kama »

Faktycznie sąsiedzi mogą nie zechcieć Twojej pomocy. Osoby w ciągu alkoholowym nie myślą racjonalnie. Możesz podsunąć im leczenie, jak np. wspomniane zaszycie, ale sama przekonasz się, jaka będzie ich reakcja. Przygotuj się wcześniej na tą rozmowę - tutaj znajdziesz wiele informacji https://esperalkatowice.com/. Esperal wykazuje się dużą skutecznością, wzmagając złe samopoczucie po spożyciu alkoholu. W ten sposób wytwarza się u danego człowieka wstręt do alkoholu i pewien rodzaj obawy o własne samopoczucie, co ułatwia rezygnację z tej formy używki. I
ODPOWIEDZ