Oszczędzanie

Jak dbać o finanse - na etacie i we własnej firmie. Co warto wiedzieć o oszczędzaniu? Jak zacząć inwestować? Jaki kredyt wybrać?
Awatar użytkownika
itsamemario
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2019, 15:44

Oszczędzanie

Post autor: itsamemario »

Jaki jest wasz stosunek do oszczędzania? Robicie to kiedy macie wyznaczony jakiś cel, np. zbieranie na wakacje, czy cały czas? A może w ogóle? Ja zostałem wychowany tak, że praktykuję oszczędzanie zawsze i wszędzie. Kiedy jest tylko taka możliwość kupuję tańsze zamienniki i w tym duchu staram się wychować moje dzieci. W ten sposób chronię się również przed niespodziewanymi wydatkami.
Awatar użytkownika
Katerina25
Posty: 615
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:20

Re: Oszczędzanie

Post autor: Katerina25 »

Oszczędzać można na wiele sposobów. Jednym z nich jest korzystanie z telefonów na kartę zamiast abonamentu, bo tak na prawdę jest to o wiele tańsze jak się okazuje. Ale w takim wypadku trzeba dbać o stan konta. Tu np. jest fajnie opisane, jak sprawdzić stan konta w Orange: http://idream.pl/blog-pl/iphone/jak-spr ... phone.html. Grunt to korzystanie z odpowiednich pakietów i trzymanie ręki na pulsie.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 278
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:12

Re: Oszczędzanie

Post autor: mczay »

Jest naprawdę dużo metod oszczędzania i każda na swój sposób na pewno jest skuteczna. Niestety bardzo często wiąże się to z licznymi wyrzeczeniami i poczuciem winy, gdy mamy niespodziewany wydatek albo możemy zrobić sobie jakąś przyjemność. Tego typu oszczędzanie jest nie zdrowe, więc lepiej nie podchodzić do tego aż tak rygorystycznie. Warto pomyśleć nad jakąś dobrą lokatą. Moim zdaniem najlepiej poszukać jej w ofercie Santander Consumer Banku. Bank ma świetne podejście do klientów - wprowadza mnóstwo udogodnień i świetnych rozwiązań, które są dla nich bardzo korzystne. Na stronie: https://www.santanderconsumer.pl/lokaty ... net,8.html jest fajna oferta lokaty, którą można założyć przez internet. Jest to bardzo wygodne, bo nie trzeba wychodzić z domu, aby ją otworzyć. Jest to też rozwiązanie bardzo bezpieczne w czasie, kiedy ryzyko zarażenia koronawirusem jest tak wysokie. Dodatkowo ma naprawdę fajne oprocentowanie, więc warto wybrać właśnie ją - na pewno będziesz z niej zadowolony.
Awatar użytkownika
asxx
Posty: 211
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:57

Re: Oszczędzanie

Post autor: asxx »

No ja to akurat jestem zdania, że oszczędzanie na przyszłość to bardzo kluczowa kwestia w życiu wielu osób i warto wybrać odpowiednie miejsce, które zapewni odpowiednie oszczędzanie i odpowiednią ochronę takiego oszczędzania. Myślę, że warto sprawdzić.
Awatar użytkownika
lilia88
Posty: 83
Rejestracja: 01 lis 2019, 11:40

Re: Oszczędzanie

Post autor: lilia88 »

Pieniędzy najlepiej nie trzymać non stop w skarpecie. Warto inwestować w takie instrumenty, które nie są dla was anonimowe. Surowce, pochodne ropy, złoto czy forex to jest dobry temat. Na systemie XTB jest demo - jaki problem spróbować podziałać przez pewien czas i ocenić, czy się do tego nadajecie? To na pewno jest fajna sprawa
daś

Re: Oszczędzanie

Post autor: daś »

warto oszczędzać tylko trzeba mieć z czego
Awatar użytkownika
zimka
Posty: 257
Rejestracja: 26 mar 2019, 1:25

Re: Oszczędzanie

Post autor: zimka »

To prawda. Wszystko drożeje, tylko pensje jakoś nie chcą iść w górę. Już nie raz myślałam żeby zacząć coś odkładać, ale przy tym co się zarabia nie jest łatwo. Dlatego dobrze, że to PPK powstało moim zdaniem. To jest tak 2% z wynagrodzenia brutto ja daję, 1,5% pracodawca i jeszcze państwo dokłada na powitanie 250 zł i co roku 240 jeśli dobrze pamiętam. Można z tych procentów jeszcze dobrowolnie troszkę zwiększyć. Tak to znacznie łatwiej, na emeryturę jak znalazł sumka się uzbiera.
iść

Re: Oszczędzanie

Post autor: iść »

W co inwestować pieniądze ? To najczęściej zadawane pytanie jeśli oczywiście w ogóle myślicie o oszczędzaniu. Oszczędzanie w banku nie ma większego sensu, bo jeśli mają to byc lokaty to są one oprocentowane poniżej poziomu inflacji. Warto więc zainteresować się innymi instrumentami finansowymi.
klośka

Re: Oszczędzanie

Post autor: klośka »

a co powiecie na pracownicze plany kapitałowe? mysle, ze ciekawa opcja jak ktos faktycznie chce zaoszczedzic pieniazki na emeryture :)
vuśka

Re: Oszczędzanie

Post autor: vuśka »

oszczędzanie pieniędzy ma w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie. Nie możemy być pewni przyszłości i już teraz warto zadbać o niezależność finansową za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Możliwości jest wiele - lokaty, fundusze inwestycyjne czy giełda.
Łonka

Re: Oszczędzanie

Post autor: Łonka »

Oszczędzanie to bardzo istotny temat, wielu z nas gwarantuje to poczucie bezpieczeństwa. Dla mnie to ważne, ale uważam, że nie można przesadzić, w końcu trzeba mieć jakąś radość w życiu. Wydaje mi się, że można znaleźć sposoby https://zarabianie.net.pl/inwestowanie/ ... kie-wybrac, które da nas będą wygodne alfo oferty, które będą korzystne https://zarabianie.net.pl.
żubr

Re: Oszczędzanie

Post autor: żubr »

Oszczędzać tak naprawdę można na wszystkim. Mnie interesuje maksymalna oszczędność na rachunkach za energię elektryczną. Dlatego też będę się chyba decydował na fotowoltaikę. Tutaj https://www.cozadzien.pl/styl-zycia/pan ... rgii/71944 znalazłem naprawdę fajny artykuł poradnikowy w tym właśnie temacie. Odnawialne źródła energii to nasza przyszłość.
Małeczka

Re: Oszczędzanie

Post autor: Małeczka »

itsamemario pisze: ↑25 maja 2020, 18:08 Jaki jest wasz stosunek do oszczędzania? Robicie to kiedy macie wyznaczony jakiś cel, np. zbieranie na wakacje, czy cały czas?
Pewnie, że oszczędzam. Jeśli mogę, to większe kwoty, jeśli akurat mam trudniejszy miesiąc, to staram się cokolwiek odłożyć. Ale można korzystać z takich akcji, z jakich korzystają w tym momencie moi rodzice - promocja na leki dla seniorów w DOZie, 20% zniżki to naprawdę sporo.
Kryśka25

Re: Oszczędzanie

Post autor: Kryśka25 »

Ja nie tylko chcę oszczędzać na rachunkach za gaz czy prąd ale jednocześnie dbać o środowisko naturalne dlatego zdecydowałam się na ofertę respect energy. Ich oferta bazuje na energii pochodzącej z odnawialnych źródeł więc niwelują do minimum ślad węglowy a tym samym chronią środowisko. Dzięki nim nie tylko oszczędzam ale także nie przyczyniam się do trucia środowiska.
Awatar użytkownika
myrcella
Posty: 273
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:33

Re: Oszczędzanie

Post autor: myrcella »

Jest wiele sposobów na oszczędzanie. Można odkładać no konto - czego akurat nie polecam - a można również zainwestować pieniądze w jakimś subfunduszu. Z tego co wiem, to całkiem ciekawe propozycje w tym zakresie ma generali-investments. Wiem, ze mój znajomy obserwuje teraz obligacje długoterminowe i zastanawia się nad inwestycją.
łuksza05

Re: Oszczędzanie

Post autor: łuksza05 »

zimka pisze: ↑18 paź 2020, 21:55 To prawda. Wszystko drożeje, tylko pensje jakoś nie chcą iść w górę. Już nie raz myślałam żeby zacząć coś odkładać, ale przy tym co się zarabia nie jest łatwo. Dlatego dobrze, że to PPK powstało moim zdaniem. To jest tak 2% z wynagrodzenia brutto ja daję, 1,5% pracodawca i jeszcze państwo dokłada na powitanie 250 zł i co roku 240 jeśli dobrze pamiętam. Można z tych procentów jeszcze dobrowolnie troszkę zwiększyć. Tak to znacznie łatwiej, na emeryturę jak znalazł sumka się uzbiera.
Mogę tylko się zgodzić. Tym bardziej, że przez rok odkładania w ppk ma się spokojnie jeszcze raz tyle albo nawet więcej. To też zależy od funduszu. Poczytajcie sobie na http://rogala.pl/ponad-150-zysku-w-ppk- ... iesiacach/ też opinie innych. Sama świadomość, że się dodatkowo odkłada dużo daje.
Awatar użytkownika
leonardolaskowska
Posty: 79
Rejestracja: 04 wrz 2020, 14:53

Re: Oszczędzanie

Post autor: leonardolaskowska »

Oszczędzam praktycznie całe życie. Co miesiąc staram się zawsze odłożyć ustaloną z góry kwotę. To bardzo satysfakcjonujące, gdy widzę jak z miesiąca na miesiąc, z roku na roku moje oszczędności rosną. Warto założyć sobie np. skarbonkę na koncie bankowym i co miesiąc automatycznie przekkazywać tam okreslona kwote.
foraśka

Re: Oszczędzanie

Post autor: foraśka »

Ja to nawet postanowiłam częściowo zainwestować. Zainteresowały mnie fundusze i dlatego mam na tym troszkę pieniążków ulokowane. Wydaje mi się jednak, że nie ma to jak szukanie rozwiązań, jakie są na pewno skuteczne. Teraz sprawdzam, jaki mam wyniki funduszy .
olguś

Re: Oszczędzanie

Post autor: olguś »

Zaczęłam oszczędzać na rachunkach domowych po zainstalowaniu ogrzewania gazowego , zamówiłam go w tej firmie tutaj http://lpgdirect.pl/ . Wybrałam te biuro ponieważ jest liderem na rynku od wielu lat i posiada rzesze zadowolonych klientów na terenie całej Polski.
Żwirek

Re: Oszczędzanie

Post autor: Żwirek »

Dobrym sposobem jest oszczędzanie na zakupach. Bardzo fajnie to umożliwia platforma net-pocket. Wiecie, że współpracuje z wieloma sklepami, które oddają nawet do 20% wydanych pieniędzy. Jak dla mnie to rewelacja. Coraz więcej osób korzysta z tej możliwości.
Mennica Skarbowa zł

Re: Oszczędzanie

Post autor: Mennica Skarbowa zł »

Jeśli zależy Wam na bezpiecznych inwestycjach w metale szlachetne to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą https://www.mennicaskarbowa.pl/ gdzie będziecie mogli znaleźć zarówno złote i srebrne monety oraz sztabki, w tym również kamienie szlachetne. Licząc na pełne wsparcie, dobre ceny i szybkie realizacje nawet w ciągu jednego dnia!
polinkaa

Re: Oszczędzanie

Post autor: polinkaa »

inwestycje to rzeczywiście dobry kierunek ale by móc inwestować trzeba odłożyć kapitał a niektórzy mają problem z tym by w dzisiejszych czasach przeżyć od wypłaty do wypłaty. Spora część osób ( w tym niedawno jeszcze ja) zwyczajnie nie ma kontroli nad swoimi finansami. Ja już kilka tygodni temu zainstalowałam sobie aplikację PROVEMA. Ona pomaga w kontroli nad wydatkami ale ma też wiele innych funkcji jak możliwość robienia przelewów natychmiastowych czy otrzymywania zwrotów za zakupy.
ODPOWIEDZ