Karmienie piersią

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
Katerina25
Posty: 615
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:20

Karmienie piersią

Post autor: Katerina25 »

Czy macie jakieś porady dla przyszłej mamy, która ma przed sobą karmienie piersią? W internecie jest sporo informacji na ten temat, ale każda rada się przyda. Jak długo karmić dziecko i w jakich pozycjach? Na koniec ważny jest też temat, jak odstawić dziecko od piersi (na ten temat tu jest ciekawy artykuł: https://www.philips.pl/c-e/blog/matka-i ... iersi.html. Jakie są Wasze opinie? :?:
Awatar użytkownika
fiola
Posty: 212
Rejestracja: 09 mar 2019, 15:37

Re: Karmienie piersią

Post autor: fiola »

Chociaż przy karmieniu piersią zdarza się to niezwykle rzadko to i tak polecam zapoznać się z poradami co na zaparcia u noworodka robić. Brzuszek maluszka bywa kapryśny, jeśli pojawiają się problemy z kupką to trzeba szybko reagować. Maluszek może być rozdrażniony, stracić apetyt. A tego nie chcemy na pewno.
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 51
Rejestracja: 31 sie 2019, 6:52

Re: Karmienie piersią

Post autor: foxi »

fiola pisze: ↑13 maja 2020, 15:58 Chociaż przy karmieniu piersią zdarza się to niezwykle rzadko to i tak polecam zapoznać się z poradami co na zaparcia u noworodka robić. Brzuszek maluszka bywa kapryśny, jeśli pojawiają się problemy z kupką to trzeba szybko reagować. Maluszek może być rozdrażniony, stracić apetyt. A tego nie chcemy na pewno.
Rzeczywiści to dość częste problemy u naszych maluszków.Innym częstym problemem szczególnie w pierwszych dniach po urodzeniu jest zapalenie pępka u noworodka i tutaj z pewności przydaje sie wiedza na temat pielęgnacji pępka. Technika i rodzaj pielęgnacji kikuta pępowinowego ulegały modyfikacji przez wiele lat warto więc zaznajomic się z nowymi ustaleniami w tym temacie. Świat idzie do przodu.
Niśta

Re: Karmienie piersią

Post autor: Niśta »

Karmiłam piersią tak długo jak mogłam, ale teraz zdecydowaliśmy się na mleko modyfikowane - próbowaliśmy różnych, najlepiej wypadło mleko Bebilon i te podajemy maluszkowi. Kupuję je w bardzo dobrej cenie w DOZie.
Awatar użytkownika
zimka
Posty: 257
Rejestracja: 26 mar 2019, 1:25

Re: Karmienie piersią

Post autor: zimka »

Bardzo mi zależało na tym żeby móc karmić piersią, żebym miała pokarm. Tak samo niemal od początku byłam zdecydowana na pozyskanie krwi pępowinowej. Mam wykupiony pakiet Delux, preparatyka metodą Sepax która jest dostępna tylko w DKMB. Są też różne dodatkowe pakiety do wyboru.

ziele pięciornika
peną

Re: Karmienie piersią

Post autor: peną »

Po tym jak urodziłam i wykarmiłam piersią trójkę dzieci mój biust wyglądał tragicznie. Dzieci już mieć nie będę (problemy ginekologiczne), więc uznałam, że teraz czas poprawić sobie piersi. Poszłam najpierw na konsultację do dr Łątkowskiego z kliniki w Polanicy-Zdroju i po niej ten sam chirurg przeprowadził operację zmniejszenia biustu i jego liftingu. Musiałam wykonać redukcję, bo mój biust był stanowczo zbyt duży, a do tego wyciągnięty i opadający, a tak, jest trochę mniejszy, ale idealnie się układa. Operacja powiodła się, wszystko ładnie się zagoiło, blizn nie widać w zasadzie, a efekt powala, ja jestem zadowolona, mąż również :), polecam.
mumiś

Re: Karmienie piersią

Post autor: mumiś »

A znacie odpowiednie pozycje do karmienia piersią? Jeśli dopiero spodziewacie się dziecka lub planujecie ciążę, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://www.philips.pl/c-e/blog/matka-i ... ersia.html . Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji, które niewątpliwe mogą okazać się niezwykle pomocne. Można tam również się dowiedzieć, co nam będzie niezbędne dla malucha.
maśka

Re: Karmienie piersią

Post autor: maśka »

Witam,co sądzicie o tym,aby kupic wkladki laktacyjne dla siostry,ktora niedlugo rodzi? Co wy,doswiadczone mamy,mozecie powiedziec na ten temat https://www.philips.pl/c-p/SCF254_61/av ... laktacyjne Chętnie poznam wasze opinie,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
leonardolaskowska
Posty: 79
Rejestracja: 04 wrz 2020, 14:53

Re: Karmienie piersią

Post autor: leonardolaskowska »

Hej, mam pytanie trochę innego rodzaju. Czy słyszałyście kiedyś o bankach mleka kobiecego? Wiem jedynie, że są to placówki z pokarmem kobiecym dla noworodków, które nie mogą być karmione przez swoje biologiczne mamy. Temat wydaje się być bardzo ciekawy i przydatny dla przyszłych mam. Wiecie coś więcej na ten temat? :D
ODPOWIEDZ