Nauka języka niemieckiego - jak?

Radzimy, gdzie szukać szkoleń i kursów i jak rozpoznać wartościowe źródła wiedzy.
Awatar użytkownika
Rokin
Posty: 140
Rejestracja: 18 gru 2019, 9:17

Nauka języka niemieckiego - jak?

Post autor: Rokin »

Jak zabrać się za coś takiego już w dorosłym wieku?
Tutaj https://www.structura.pl/ widziałam, że jest przewidziana nauka języka niemieckiego na kursach o różnym stopniu zaawansowania.
Ktoś z was próbował nauczyć się jakiegoś języka już jako dorosła osoba?
Jest się czego obawiać?
Może macie jakieś porady dla początkujących?
Będę wdzięczna za rady i wskazówki.
swał

Re: Nauka języka niemieckiego - jak?

Post autor: swał »

Ja mam w planach tutaj https://www.taniaksiazka.pl/podreczniki ... 11053.html w najbliższym czasie zrobić zakupy dla syna bo za rok już matura i przydały by się repetytoria. Im wcześniej zacznie tym lepiej. Polecam każdemu jak najbardziej sprawdzić, bo warto!
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 610
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:05

Re: Nauka języka niemieckiego - jak?

Post autor: Kachna »

Jeśli natomiast kogoś z Was bardziej interesowałby kurs języka angielskiego, to w Krakowie działa Szkoła Językowa ProfiLingua, która takie kursy organizuje. Na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/krakow możecie zapoznać się z jej pełną ofertą w tym zakresie, polecam ;)
Awatar użytkownika
tuczynka
Posty: 147
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:39

Re: Nauka języka niemieckiego - jak?

Post autor: tuczynka »

Myślałam nad kursami, ale chciałam opanować same podstawy do pracy jako opiekunka. W artykule http://www.tubasiedlec.pl/blogi/czytaj/ ... k-seniorow znalazłam cenne porady w celu przyswojenia wiedzy i nauczyłam się podstaw. W pracy bez problemu komunikuję się z podopieczną.
Falconś

Re: Nauka języka niemieckiego - jak?

Post autor: Falconś »

Moim zdaniem najlepiej z native speakerem. Wiem, że sposób osób próbuje uczyć się samodzielnie ale niemiecki jest dość trudnym językiem, dlatego lepiej skorzystać pomocy nauczyciela. Bardzo dobre kursy języka niemieckiego na różnym poziomie zaawansowania oferuje Germalex https://www.germalex.pl/. Jeśli nie macie czasu na dojazd do siedziby firmy to dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z proponowanych przez nich kursów online. Taki kurs przez Internet jest bardzo wygodny i można w nim brać udział z dowolnego miejsca z dostępem do sieci.
ODPOWIEDZ