Jaki kierunek studiów wybrać?

Radzimy, gdzie szukać szkoleń i kursów i jak rozpoznać wartościowe źródła wiedzy.
hączak

Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: hączak »

Jako, że jestem tegorocznym maturzystą, rozglądam się za kierunkiem dla siebie - na jaki, Waszym zdaniem, powinienem się zdecydować?
Awatar użytkownika
filca
Posty: 136
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:02

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: filca »

hączak pisze: ↑24 sty 2021, 17:45 Z obserwacji rynku pracy uważam , że najbardziej poszukiwani są specjaliści z kierunków technicznych/ścisłych - ekonomia, informatyka etc. Pytanie czy się w tym odnajdziesz?
Z obserwacji rynku pracy uważam , że najbardziej poszukiwani są specjaliści z kierunków technicznych/ścisłych - ekonomia, informatyka etc. Pytanie czy się w tym odnajdziesz?
Awatar użytkownika
ohmon
Posty: 146
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:41

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: ohmon »

hączak pisze: ↑24 sty 2021, 17:45 Jako, że jestem tegorocznym maturzystą, rozglądam się za kierunkiem dla siebie - na jaki, Waszym zdaniem, powinienem się zdecydować?
Wiesz, nikt za Ciebie decyzji nie podejmie, sam musisz określić co tak naprawdę cie interesuje czy czym chcesz się zająć w przyszłości. W pierwszej kolejności radziłabym przejrzeć kierunki i specjalizacje jakie są dostępne na uczelniach w Twojej okolicy lub w mieście do którego chcesz się wybrać. Masz może już jakiś typ?
hączak

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: hączak »

Mieszkam pod Warszawą, więc interesują mnie najbardziej uczelnie warszawskie. A co do kwestii tego czy się odnajdę w informatyce to myślę , że tak i nawet uważam, że całkiem niezły jestem. Z tym że gdzie w Warszawie iść na studia informatyczne? Fajnie jakby był spory wybór specjalizacji, może jakieś innowacyjne kierunki.
Awatar użytkownika
filca
Posty: 136
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:02

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: filca »

hączak pisze: ↑06 lut 2021, 21:30 Mieszkam pod Warszawą, więc interesują mnie najbardziej uczelnie warszawskie. A co do kwestii tego czy się odnajdę w informatyce to myślę , że tak i nawet uważam, że całkiem niezły jestem. Z tym że gdzie w Warszawie iść na studia informatyczne? Fajnie jakby był spory wybór specjalizacji, może jakieś innowacyjne kierunki.
W takim razie zerknij sobie AEH w Warszawie, tam są dostępne studia inżynierskie I stopnia w Informatyce i jest wiele specjalizacji. Bardzo ciekawie brzmi audyt oprogramowania czy grafika komputerowa - obie na pewno bardzo przyszłościowe
małpka

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: małpka »

filca pisze: ↑07 lut 2021, 20:01 W takim razie zerknij sobie AEH w Warszawie, tam są dostępne studia inżynierskie I stopnia w Informatyce i jest wiele specjalizacji. Bardzo ciekawie brzmi audyt oprogramowania czy grafika komputerowa - obie na pewno bardzo przyszłościowe
Audyt to bardzo dobry wybór! Teraz technologia się tak rozwinęła, że audytorów stale brakuje, mają tak napięte grafiki bo ich po prostu za mało. Dlatego jak chcesz sobie fajną posadkę z fajną kasą znaleźć to bym zachęcała wybrać audyt
hączak

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: hączak »

małpka pisze: ↑08 lut 2021, 22:35 Audyt to bardzo dobry wybór! Teraz technologia się tak rozwinęła, że audytorów stale brakuje, mają tak napięte grafiki bo ich po prostu za mało. Dlatego jak chcesz sobie fajną posadkę z fajną kasą znaleźć to bym zachęcała wybrać audyt

W sumie masz racje, ludzie na tych stanowiskach cieszą się dobrą renomą i zarobkami. Może właśnie w tym kierunku pójdę. Jestem ciekaw czy trudno się dostać na AEH, co możecie w tym temacie powiedzieć?

telewizory tanio lcd
mczyś944

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: mczyś944 »

Wiesz co - bardzo ciężko określić stopień trudności, jeśli chodzi o dostanie się na tą uczelnię, ponieważ to zależy od tego, na jakim stopniu uczysz się aktualnie i jakie są Twoje wyniki. Ogólnie, jeśli się na dobrym poziomie, to myślę, że nie będzie żadnego problemu z tym, by tam się dostać.
Jaśka444

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: Jaśka444 »

hączak pisze: ↑24 sty 2021, 17:45 Jako, że jestem tegorocznym maturzystą, rozglądam się za kierunkiem dla siebie - na jaki, Waszym zdaniem, powinienem się zdecydować?
Hej, ja polecam zarządzanie w Krakowie, na którym studiuje od dwóch lat. Podsyłam link do kierunku https://wsei.edu.pl/dla-studentow/studi ... -kierunku/. Bardzo fajni wykładowcy, dużo zajęć praktycznych. Polecam gorąco! :D
ODPOWIEDZ