Uzaleznienia XXI wieku

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
Pracuś
Posty: 397
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:12

Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: Pracuś »

Mysle ze warto poruszyc temat zwiazany z wszelkiego rodzaju uzaleznieniami jak np alkoholizm czy narkomania lub lekomania - to choroby XXi wieku, wiedzieliscie o tym? Co do leczenia, to jest kilka metod na wyjście z takich nalogow mniej i bardziej radykalnych, z tych mniej chyba najskuteczniejsza jest terapia u specjalisty od uzależnień - myślę, że od takiej terapii warto zacząć. Ze znalezieniem takich specjalistów nie powinno być problemów, w Nowym Modlinie warto odwiedzić prywatną klinikę Medox
Awatar użytkownika
fiola
Posty: 212
Rejestracja: 09 mar 2019, 15:37

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: fiola »

Rzeczywiście temat godny uwagi. Mimo większej dostępności terapii, rosnącej świadomości społeczeństwa problem z uzależnieniami jest ciągle aktualny, ciągle na czasie. Najbardziej polskie rodziny dotyka alkoholizm i to z nim warto walczyć. A jak? Na http://www.czasnaterapie.pl/alkohol-niebezpieczny-wrog/ możecie się więcej dowiedzieć jak wygląda problem, jak można sobie z takim uzależnieniem poradzić.
Awatar użytkownika
Kernia
Posty: 25
Rejestracja: 22 maja 2020, 14:21

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: Kernia »

Piszecie o takich typowych o których wszyscy wiemy, a ile jest uzależnieniem o których nie wiemy, nie zdajemy sobie z nich sprawy.
Awatar użytkownika
Kania
Posty: 52
Rejestracja: 31 sty 2020, 16:14

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: Kania »

Żadne uzależnienie nie jest łatwe do pokonania, nie można umniejszać problemu. Bliska mi osoba walczy z nałogiem alkoholowym, ale dzięki pomocy terapeutom z Terapie Tu i Teraz w Krakowie https://www.alkoholizm.org.pl staje na własnych nogach.
Awatar użytkownika
Karola123
Posty: 53
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:25

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: Karola123 »

Uzależnienia behawioralne to teraz ogromny problem. Trzeba znać granicę między pasją a problemem. Poczytajce dokładnie na ten temat na stronie https://wetalk.pl/blog/uzaleznienia-beh ... xxi-wieku/ bardzo ciekawy artykuł. Polecam zajrzeć.
Awatar użytkownika
promyk
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2020, 13:52

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: promyk »

Na pewno takim uzależnieniem jest komputer, elektronika, ale i narkotyki. Wiele osób, by nadążyć w tym całym szaleństwie, po prostu je nadużywa, by móc być w grze. Niestety, taka jest prawda, jednak niewiele osób próbuje sobie z tym poradzić, próbuje się leczyć, np.: w Forest. Niestety, ale zbyt mało osób o tym myśli na poważnie.
Awatar użytkownika
Julka
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2020, 14:46

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: Julka »

Z uzależnieniami spotykamy się niemalże na każdym kroku. Nie chodzi tutaj tylko o osiedlowych pijaczków czy wujka alkoholika. Uzależnić możemy się niemal od wszystkiego. Ostatnio bardzo popularne jest uzależnienie od gier komputerowych, które dotyka wielu nastolatków a nawet dzieci. Tutaj pomoc psychologa jest bardzo ważna. W przypadku lekomanii, narkomani czy alkoholizmu mechanizm leczenia powinien być nieco inny i nastawiony na detoks. Taką opcję oferuje ośrodek Detoks Fenix.
węgierka

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: węgierka »

Uzależnienie od alkoholu jest częstym problemem, który, dodatkowo, dotyka coraz młodszych ludzi. W przypadku choroby alkoholowej mówi się jednak także o osobach współuzależnionych, które również mają często wpływ na pogłębiające się uzależnienie alkoholika. Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie przez alkoholika problemu oraz przyznanie się do uzależnienia. W takich chwilach niezbędne jest oczywiście wsparcie najbliższych – rodziny oraz przyjaciół. Potrzebną pomoc należy okazywać także podczas trwania samej terapii w Ośrodku Wiosenna.
wiśnia

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: wiśnia »

Każdy z nas może się od czegoś uzależnić. Jeśli taka obsesja rujnuje nam życie czy też negatywnie wpływa na innych, to warto jak najszybciej rozpocząć leczenie. Nie każdy jednak potrafi sobie uświadomić, że ma problem. Tutaj https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ja ... -leczenia/ sobie zerknijcie. Jest tam bowiem ciekawy artykuł dotyczący tego, w jaki sposób przekonać osobę uzależnioną do leczenia.
jksał

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: jksał »

Pamiętajcie, że organizm zawsze można odtruć! Osobiście w tym celu zdecydowałem się na skorzystanie z usług https://detoks500.pl/ , dzięki którym uzyskanie takiego efektu okazało się możliwe - miałem spore kłopoty z alkoholem, który pokonaliśmy wspólnymi siłami. Najważniejsze to walczyć o siebie, z każdej strony. :)
Awatar użytkownika
filca
Posty: 136
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:02

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: filca »

W tych czasach na pewno powszechne jest uzależnienie od alkoholu i to u kobiet czy mężczyzn niezależnie od pozycji społecznej. Ale na szczęście są możliwości leczenia. Na przykład można zdecydować się na esperal Radom - w tym mieście jest wykonywany zabieg wszywania leku przez zespół medyczny
Awatar użytkownika
duduk
Posty: 266
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:57

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: duduk »

Różne terapie są dostępne w ośrodku https://www.osrodek-empatia.org/ zajrzyj na ich stronę, a wszystkiego się dowiesz. Mojej koleżanki mąż chodził do nich na terapię i udało mu się wyjść z alkoholizmu, co nas bardzo ucieszyło, ponieważ byli blisko rozstania.
liś

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: liś »

alkoholizm jest chorobą która nie chce nam pozwolić na swoje wyleczenie zaplątany w sidła człowiek często myśli że nie jest chory czy alkohol pomaga mu przeżyć to nudy a nie jest ich powodem Jak pomóc alkoholikowi Uważam że najlepszym rozwiązaniem będzie by osoba uzależniona dobrowolnie napisała się na terapię do ośrodka leczenie uzależnień Nefo
00edwąrd00

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: 00edwąrd00 »

Myślę, że ten XXI wiek ma to do siebie, że zwiększyła się liczba osób uzależnionych i ogóle zwiększyła się liczba rzeczy/używek od których można się uzależnić. Jeżeli chodzi o mnie to przede wszystkim stawiam na uważną obserwację członków rodziny, żeby w porę wyłapać ten problem z uzależnieniem.

___
Hotel nad Morzem Bałtyckim
Żuraw

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: Żuraw »

Jeśli chodzi w walkę z alkoholizmem czy z uzależnieniem od narkotyków to w Warszawie medycznydetox zajmuje się uzależnieniami. Polecam, świetni specjaliści pomogli wyjść z alkoholizmu mojemu szwagrowi. Bardzo wyrozumiali i cierpliwi ludzie, na pewno Wam pomogą.
miśka90

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: miśka90 »

Alkoholizm to uzależnienie, które zdecydowanie należy wymienić jako jedna z chorób XXI wieku. Sama zauważyłam w swoim środowisku, że coraz więcej osób straciło kontrolę nad piciem. Ich wytłumaczeniem sięgania po napoje wyskokowe jest najczęściej stres w pracy, trudna sytuacja w rodzinie czy celebrowanie przeróżnych okazji. Co do leczenie alkoholizmu, to moim zdaniem najpopularniejszą metodą nieustannie pozostaje zaszycie alkoholowe. Zabieg wszycia wykonać w wielu miejscach w Polsce.

minos na wynos opinie
JANgartó

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: JANgartó »

Myślę, że największym uzależnieniem XXI wieku wcale nie jest alkohol czy narkotyki, a właśnie internet, a może bardziej po prostu social media. No to chyba nie tak powinno wyglądać, żeby zamykać się w tym świecie, tylko to miało być ulepszenie tego naszego już istniejącego :)
Broniś

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: Broniś »

Dla mnie ta wiedza jest oczywista. Nałogi to straszne choroby i potwory. W rodzinie miałam sporo przykładów z alkoholem i papierosami. Dobrą robotę zrobili autorzy kursu RESET33. To psycholodzy, którzy przygotowali dobre filmy na stronie https://www.reset33.pl/ pomagające zerwać z nałogiem, rzucić palenie. Wystarczy tylko poświęcić czas i popracować nad sobą
Małża

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: Małża »

Zbawienna przy uzależnieniach może okazać się dobra i jakościowa terapia w ośrodku leczenia uzależnień. Moim zdaniem warto zaznajomić się z ofertą ośrodka Borowik, gdzie znajdziecie fachowe wsparcie i bardzo dobre, jakościwe usługi. Moim zdaniem warto zaznajomić się z ichniejszą ofertą, a pewno przyniesie wam miarodajne korzyści, zależne od waszego wkładu.
Róż2

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: Róż2 »

Jeżeli macie wśród bliskich osób kogoś, kto ma problem z nałogiem, to koniecznie zaproponujcie jej leczenie w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień. To tylko tak strasznie brzmi, natomiast moim zdaniem, to jedyne rozsądne rozwiązanie w takiej sytuacji. Sprawdźcie ofertę jaką ma Ośrodek Krajna i podejmijcie jakąś konkretną decyzję

coffee shop cieszyn
Mariolka666

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: Mariolka666 »

Zdecydowanie zgadzam się, że alkoholizm, to postępujące uzależnienie XXI wieku. Nie należy go jednak lekceważyć, a wziąć się w garść i zastanowić jak z tym skończyć. Na stronie internetowej https://odtruwaniegdansk.pl/
można poczytać o zabiegu odtruwania alkoholowego. Ten sposób jest bardzo często wykorzystywany jako pierwszy środek walki z uzależnieniem. Odtruwanie organizmu pozwala łagodzić objawy wywołanie nagłym odstawieniem alkoholu, ale też uzupełnić płyny i poprawić ogólne samopoczucie jednostki. Warto zapoznać się z tą ofertą.
Mysz

Re: Uzaleznienia XXI wieku

Post autor: Mysz »

Co do terapii, ja mam nieco inne zdanie. Nie zawsze powinno od niej rozpoczynać się leczenie. Wszystko zależy w jakim stopniu pacjent jest uzależniony. W przypadku cięższych przypadków, bardziej zalecałabym rozważnie zaszycia alkoholowego w Wejherowie. Działanie Esperalu opisuje się jako odczuwanie szeregu objawów silnego zatrucia alkoholowego, utożsamianego z bardzo wzmożonym kacem. W ten sposób tworzy się postawa awersyjna, która powinna powstrzymać osobę uzależnioną przed konsumowaniem napojów alkoholowych.

czym pomalować schody drewniane
ODPOWIEDZ