Rozwód i alimenty

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
Marysia_89
Posty: 19
Rejestracja: 07 lip 2019, 19:17

Rozwód i alimenty

Post autor: Marysia_89 »

Cześć,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozwodem. Trochę jednak się go obawiam, ponieważ to mój mąż utrzymuje rodzinę... Ja nie pracuję od ponad 5 lat.
Czy mogę walczyć o jakieś alimenty dla siebie i dzieci? Ja się kompletnie na tym nie znam.
Znalazłam tutaj Kancelarię Hilarowicz, która się w tym specjalizuje.
Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
dariaa
Posty: 142
Rejestracja: 25 kwie 2019, 23:41

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: dariaa »

Czasami takie sprawy rozwodowe są naprawdę bardzo trudno i potrzebne są mocne, nienamacalne dowody. Dlatego warto postawić na dobrych specjalistów, którzy je zbiorą. Tutaj może się świetnie sprawdzić agencja detektywistyczna https://detektyw24.net/ , która już od lat świadczy również w i w tym zakresie usługi.
Awatar użytkownika
Kejtka
Posty: 53
Rejestracja: 25 maja 2019, 22:35

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: Kejtka »

Prawdę mówiąc, rozwód, jest jedną z najgorszych rzeczy jaka może się trafić. Bardzo przykro mi było kiedy mój mąż mnie zostawił. W dodatku nie chciał podzielić się majątkiem. Na początku nie bardzo wiedziałam o co chodzi, ale okazało się ze mnie zostawił dla innej :( Taki standard. Na chwile obecną też szukam kancelarii, jak na razie znalazłam u mnie w Warszawie taką https://jrkancelaria.pl Korzystał ktoś może ?

ksylitol kukurydziany
Awatar użytkownika
Latifa77
Posty: 15
Rejestracja: 08 gru 2019, 15:02

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: Latifa77 »

jesli chodzi o adwokata w Warszawie to bardzo polecam panią mecenas Magdalenę Grzeskowiak. bardzo dobry adwokat, mający wszystkie spawy wygrane, poza tym ma w sobie wiele empatii oraz zrozumienia.
Awatar użytkownika
fakttoja
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:20

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: fakttoja »

W sprawach rodzinnych może pomóc ta kancelaria Z Łodzi https://mecenas-lodz.com.pl/ . Mecenas oprócz spraw karnych, reprezentuje również klientów w sprawach rozwodowych czy podczas ustanawiania praw nad dziećmi. Stawki są bardzo atrakcyjnie, dużo mniejsze niż te u konkurencji. Kancelaria działa nie tylko w Łodzi ale i poza miastem w okolicy.
Awatar użytkownika
asxx
Posty: 211
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:57

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: asxx »

Zatrudnij dobrego adwokata, a na pewno Ci pomoże. Jeśli jeszcze takiego nie masz, skontaktuj się z adwokat rozwody gliwice (skorzystaj z jego oferty).
Awatar użytkownika
Hri83ve4
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2020, 21:54

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: Hri83ve4 »

bardzo sprawdzony prawnik.
-
Takie Kwiatki kwiaciarnia
Awatar użytkownika
paja3
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2020, 15:34

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: paja3 »

Do spraw rodzinnych polecam zgłosić się do tej kancelarii z Wrocławia: https://www.kancelariasobota.pl/ bardzo dobrzy fachowcy.
Awatar użytkownika
koda
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2020, 15:51

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: koda »

ja również jestem w trakcie rozwodu - były mąż niestety mocno utrudnia wszystko mimo, że wina jest po jego stronie - zdrady itd. wynajęłam adwokata z https://www.kancelaria-prawna.biz/ i jestem bardzo zadowolona - działają szybko, potrafią doradzić i negocjować. oby udało się w końcu doprowadzić rozwód do końca
Awatar użytkownika
Kamka34
Posty: 132
Rejestracja: 03 mar 2019, 10:43

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: Kamka34 »

Z pewnością do prowadzenia sprawy rozwodowej i walki o alimenty trzeba poprosić o pomoc doświadczonego specjalistę jak Adwokat Kuba Makoś. Prawnik z doświadczeniem w tego typu sprawach najlepiej będzie wiedział na co można liczyć w czasie rozwodu, jakie będą potrzebne dokumenty czy dowody, a także nawet w jaki sposób powinno się zeznawać. Przygotuje on Was merytorycznie do takiej sprawy i spokojniej do niej podejdziecie. Ważne, żeby zachować spokój i trzeźwe myślenie, a także nie dać się sprowokować czy wyprowadzić z równowagi.
Awatar użytkownika
Loko009
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2020, 8:32

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: Loko009 »

Jeśli potrzebne wam wsparcie dobrego prawnika, to ja bardzo polecam https://www.latoch.pl/ - mają doświadczenie w zakresie prawa rodzinnego i świetnie pomagają w każdego rodzaju sprawie rozwodowej. Pomogli mojej siostrze wywalczyć naprawdę dobre alimenty i wygrac sprawę rozwodową.
Awatar użytkownika
zimka
Posty: 257
Rejestracja: 26 mar 2019, 1:25

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: zimka »

Sam rozwód to jedno, są sytuacje że ludzie potrafią rozejść się z kulturą. Jednak kiedy pojawia się temat alimentów czy opieki nad dziećmi to wtedy Rozwód - Kancelaria Prawna Gdynia i fachowa pomoc prawna będzie dla wszystkich najlepszym rozwiązaniem Jest do dobra kancelaria, z dużym doświadczeniem w dodatku.
Awatar użytkownika
Arciiszek
Posty: 39
Rejestracja: 30 kwie 2020, 11:36

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: Arciiszek »

Dużo sprawniej rozwód przebieganie, jeśli będziemy mieć u swojego boku sprawneego prawnika. Tutaj link możecie zapoznać się z ofertą mecenasa Gizińskiego. To bardzo skuteczny prawnik. Na pewno jeśli tylko znajdzie czas to poprowadzi Wasz rozwód.
barten
Posty: 102
Rejestracja: 02 lip 2019, 1:46

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: barten »

Kiedy żona postanowiła się rozwieść, od razu wolałem się zwrócić po pomoc prawną. Absolutnie nie uchylałem się od odpowiedzialności, mamy dzieci które są najważniejsze. Chodziło mi o ustalenie wszystkiego jak należy. Z polecenia trafiłem do kancelarii adwokackiej Węgłowski, gdzie moją sprawę prowadził od początku do końca adwokat Łukasz Węgłowski. Bardzo profesjonalnie podszedł do sprawy, bardzo jestem zadowolony z pomocy jaką otrzymałem.
Awatar użytkownika
Altika
Posty: 179
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:08

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: Altika »

Trzeba tu wszystko uporządkować. Na pewno pomoc prawnika będzie tu jak najbardziej wskazana. Warto sobie zerknać na stronkę http://adwokat-nawojski.pl i zobaczyć co w ofercie ma adwokat Przemysław Nawojski. W takich sprawach też powinien pomóc.
Awatar użytkownika
tygrys
Posty: 70
Rejestracja: 13 sie 2019, 19:31

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: tygrys »

Słyszałam, że nie tak łatwo ubiegac się o alimenty. Trzeba mieć solidne dowody, że rozpad małżeństwa nastąpił z winy współmałżonka. Myślę, że warto w takiej sytuacji skorzystać z pomocy adwokata. Ciekawą ofertę znalazłam tu: https://poznanrozwod.pl/. Moim zdaniem z doświadczonym prawnikiem sprawa potoczy się na pewno po naszej myśli. Dostaniemy fachowe rady i będziemy wiedzieli co robić.
Awatar użytkownika
xKASPIANx
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2020, 20:16

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: xKASPIANx »

Szczerze mówiąc to chyba nic trudnego uzyskać takie alimenty.

hydrokolonoterapia tychy
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: Dante »

Rozwód to zawsze ciężka sprawa.
Awatar użytkownika
wtyka
Posty: 31
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:33

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: wtyka »

Przykra sprawa, ale tak czasami się dzieje i warto o tym pomyśleć wcześniej..Ja zdecydowanie wolałabym się udać do prawnika. Najlepsi z z najlepszych są w Łodzi, a konkretnie mowa tu o Kancelarii Sobczak Maciejewska. No super podejście jeszcze poszerzyli swoje grono o świetna adwokat Panią Zając, no ja uważam, że rewelacyjne połączenie sił :)
Awatar użytkownika
ZofiaSofia
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2020, 10:12

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: ZofiaSofia »

Pewnie, ze cięzka sprawa. Sama jestem po rozprawie rozwodowej, gdzie ostatnia była orzekająca o winie męża. A miała byc moja. Bo ton złożył pozew o rozwód. Bardzo mi przykro było z tego powodu. Zdecydowałam się tez wynająć adwokata, którego polecam z całego serca, - pan mecenas Paweł Budrewicz. Mieliśmy podjęte odpowiednie działania już na pierwszej konsultacji. Sam pan mecenas ma ogormne doświadczenie bo 20 lat ;)
Awatar użytkownika
TADhorn
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2020, 10:50

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: TADhorn »

Wydaje mi się, że tutaj będzie potrzebna pomoc dobrego adwokata, który specjalizuje się w prawie rodzinnym. Moim zdaniem najlepiej poszukać go na jakichś prawniczych forach :)

___
auto złom katowice
Haliną3

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: Haliną3 »

Wiem, ze sprawy rozwodowe prowadzi też kancelaria pana Mariusza Olężałka. Aczkolwiek ja z nim miałam styczność jeśli chodzi prawo karne. Zresztą sam pan mecenas jest doktorem nauk prawnych.
Ninóczka

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: Ninóczka »

Haliną3 pisze: ↑30 lis 2020, 15:44 Wiem, ze sprawy rozwodowe prowadzi też kancelaria pana Mariusza Olężałka. Aczkolwiek ja z nim miałam styczność jeśli chodzi prawo karne. Zresztą sam pan mecenas jest doktorem nauk prawnych.
Z całą pewnością pan mecenas jest bardzo doświadczony, ale nie tylko w sprawach karnych czy rozwodach, ale jego kancelaria zajmuje się również prawem skarbowym czy prawem pracy ;)
aburó

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: aburó »

My z kolei potrzebowaliśmy pomocy kancelarii kanonicznej przy unieważnianiu małżeństwa kościelnego. Pomocni w tej kwestii okazali się kancelariakanoniczna-skrzypczak.pl , dzięki którym uzyskaliśmy pomoc na najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika
martita
Posty: 250
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:42

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: martita »

Z własnego doświadczenia wiem, że rozwód i walka o alimenty to stresujące przeżycie, dlatego fachowa pomoc jest niezbędna. Z okolic Gdańska mogę polecić mecenasa http://www.mindykowski.pl/ . Zajmuje się szeroko pojętymi sprawami rodzinnymi. Jest bardzo skuteczny i do każdego podchodzi z empatią. Pomoże też przy uzyskaniu alimentów.
Awatar użytkownika
miszol
Posty: 317
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:51

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: miszol »

Rozwód nigdy nie jest prostą sprawą. Stres, nerwy itp. To nie sprzyja reprezentowaniu samego siebie. Dlatego wsparcie adwokata czy radcy prawnego to moim zdaniem konieczność. Gdybyś szukała takiej pomocy to koniecznie zapoznaj się z ofertą Joanny Poznańskiej z Krakowa. Czytałam wiele dobrych opinii na jej temat.
malaga

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: malaga »

Walka o alimenty może być wyczerpująca. Jestem zdanie, że w każdej takiej sytuacji sprawdzi się dobry prawnik. Ja mogę polecić Kancelarię Adwokacką Wojas Pawlak - kiedy prowadzili moją sprawę, miałam wrażenie, że doskonale wiedzą co robią, krok po kroku.
Awatar użytkownika
Pinki
Posty: 161
Rejestracja: 23 paź 2019, 11:24

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: Pinki »

Moim zdaniem, jeśli nurtują cię wątpliwości co do uczciwości konkretnej osoby, warto skonsultować się z doświadczonymi detektywami. Pamiętam, że tutaj http://www.detektyw-androsz.pl/ można skorzystać z usług profesjonalistów, więc rozważenie kontaktu z nimi może być korzystne.
Mirek

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: Mirek »

Mogę polecić Legaleo - Kancelarię Wojas Pawlak. Nie wiem, czy ktoś lepiej zna się na rozwodach i sprawach alimentacyjnych ;) Moja siostra korzysta z ich pomocy i nie żałuje. Bardzo profesjonalnie zajęli się jej sprawą. Wszystko zawsze przygotowywali na czas, wyjaśniali, okazywali wsparcie na każdym etapie procesu.
kaczor

Re: Rozwód i alimenty

Post autor: kaczor »

Proces ustalania opieki nad dzieckiem po rozwodzie z orzeczeniem o winie wymaga od sądu szczególnej uwagi na wszystkie aspekty sprawy, by decyzje były w najlepszym interesie dziecka. W takich okolicznościach, ocena zachowań i sytuacji życiowej rodziców, w kontekście ich wpływu na dobro dziecka, jest niezwykle istotna. Rodzice przechodzący przez taki rozwód muszą mieć świadomość, że ich działania i postępowanie przed i w trakcie procesu rozwodowego mogą mieć bezpośredni wpływ na decyzje sądowe dotyczące opieki nad dzieckiem. Cennym źródłem wiedzy na ten temat jest strona https://ki24.info/pl/652_artykuly-spons ... dziec.html która oferuje pogłębiony wgląd w te kwestie.
ODPOWIEDZ