Jak leczyć alkoholizm?

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
MAryśka

Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: MAryśka »

Cześć, Pomóżcie mi proszę, bo zupełnie nie wiem co mam robić. Chyba popadłam w alkoholizm bo cały czas pije… Jak mam sobie z tym poradzić? Jakaś terapia czy jakieś leki mi pomogą? Niczego jeszcze nie próbowałam chciałam najpierw poznać opinie osób które mają wiedzę w tym temacie albo doświadczenie
Papinia

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: Papinia »

Oczywiście, w tym przypadku zarówno terapia jak i leczenie farmakologiczne są wskazane. Myślę że na początku powinnaś zgłosić się na zabieg zaszycia alkoholowego we Wrocławiu. Polega na wszyciu pod skórę leku Esperal, który ma działanie awersyjne. Ma to spowodować, że przez około 8-12 miesięcy doświadczysz detoksu organizmu i nie będziesz spożywać alkoholu. Poza tym powinnaś się również zastanowić nad terapią uzależnień.
Monika59

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: Monika59 »

Sama nie miałam z tym problemu, ale moja bardzo bliska osoba już tak. Owszem lubię wypić drinka raz na jakiś czas, ale nigdy nie miałam takiego parcia, że muszę się napić. Dlatego nie do końca umiałam zrozumieć problem. W końcu sama umówiłam się do psychologa, żeby pomógł mi zrozumieć problem i to jak pomóc takiej osobie. Bardzo ważna jest terapia przy takim uzależnieniu, bo problem leży przede wszystkim w głowie. W alkoholizm popadają często osoby, które są przytłoczone przez problemy, alkohol im pomaga, ale tylko na chwilę. Myślę, że najważniejszym krokiem jest właśnie zobaczenie, że ma się problem, bo to ogromny postęp. Ważne jest też, żeby chcieć się leczyć i dać sobie pomóc. Warto rozważyć odwyk alkoholowy połączony w terapią.
Miłek

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: Miłek »

Jeśli problem z nadmiernym piciem trwa u Ciebie już długi okres, to ja na Twoim miejscu, najpierw pomyślałbym o odtruwaniu. Odtruwanie prowadzone jest przez doświadczonych pielęgniarzy, którzy po wywiadzie przeprowadzonym z pacjentem dobierają odpowiednią dawkę soli fizjologicznej oraz glukozy. Myślę, że więcej bardziej szczegółowych informacji znajdziesz na https://odtruwanielodz.com/odtrucie-alk ... ow-lodzki/. W razie potrzeby ratownik medyczny podaje również leki uspokajające oraz przeciwbólowe, aby zmniejszyć nieprzyjemne objawy oraz stres, związany z nagłym odstawieniem alkoholu.
kinel

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: kinel »

Z alkoholizmu należy się leczyć tak jak z każdej innej choroby. Moim zdaniem, jeśli chcesz się wyleczyć, powinieneś udać się do specjalisty na leczenie uzależnień prywatnie warszawa
estka

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: estka »

Gdy chodzi o uzależnienie, kluczowe jest szukanie profesjonalnej pomocy. W przypadku uzależnienia od alkoholu, skutecznym rozwiązaniem jest detoks alkoholowy Szczecin oferowany przez Alkodoktor. To podejście do leczenia zostało udowodnione, że pomaga osobom pokonać uzależnienie od alkoholu i rozpocząć drogę do wyzdrowienia. Poszukiwanie odpowiedniego rodzaju leczenia może znacząco zmienić życie i przyszłość, dlatego tak ważne jest, aby priorytetowo traktować uzyskanie pomocy potrzebnej do pokonania uzależnienia.
kajuchna

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: kajuchna »

Oj alkoholizm nie jest to dobry nałóg, a leczenie jego jest długie i wymagające. I do razu zaznaczę, że nie ma czegoś takiego, jak magiczny zastrzyk antyalkoholowy i już jesteście zdrowi. Terapie są, ale tutaj nieco inaczej to wygląda.
alicjages

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: alicjages »

Bardzo ciężko wyjść z takiego nałogu a samemu to jest to prawie niemożliwe. Polecam Wam centrum leczenia uzależnień SCTBP. Posiadają oni profesjonalistów, którzy pomogą Wam wyjść z tego lub innego nałogu.
Terenaa

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: Terenaa »

Czasami rozwiazaniem jest profesjonalna pomoc. Na przykład terapia odwykowa dla narkomanów czy alkoholikow. Nie ma co się poddawac, warto odmienić swoje zycie i zyc zdrowo bez nalogow
ODPOWIEDZ