Jaki marketing do firmy sprzątającej

Każda firma potrzebuje do funkcjonowania dobrego marketingu. Reklama, media społecznościowe, pozycjonowanie.
togea

Jaki marketing do firmy sprzątającej

Post autor: togea »

Proszę o małą podpowiedź. Branża sprzątająca: pranie mebli, wykładzin, dywanów, mycie okien, sprzątanie poremontowe. Jeżeli macie doświadczenie to jaki rodzaj marketingu w tego typu usługach polecacie? Rekomendacja to wiem na pewno. Ale oprócz pytania znajomych - gdzie klienci mogą szukać tego typu usług?
ttrs

Re: Jaki marketing do firmy sprzątającej

Post autor: ttrs »

Ja przy przeprowadzce szukałam na OLX - zarówno usług transportowo-przeprowadzkowych jak i sprzątania "po wynajmie" (czyli z założenia sprzątania gruntownego, usuwającego wszelkie ślady mojej obecności jako najemcy) + weryfikacja znalezionych firm w Google (wizyta na stronie www, lektura opinii). Szukałam na OLX wśród stosunkowo nowych ogłoszeń, bo chciałam znaleźć wykonawców, którzy w danym okresie poszukiwali nowych zleceń, a oszczędzić sobie telefonów do nieistniejących już firm/ firm "zarobionych" z terminami za 2 miesiące/ firm faktycznie działających w zupełnie innym mieście, które tylko moją lokalizację miały ustawioną pod pozycjonowanie (jeśli szukam "sprzątanie Kraków" to po co mi firma z Dąbrowy Górniczej? Niepodawanie na www adresu firmy, zasięgu terytorialnego działalności usługowej jest nagminne. Czasem tylko numer kierunkowy tel. stacjonarnego zdradzał, że to inne województwo ).
Co do wizytówki I widoczności na mapach Google to również korzystam z tej opcji przy poszukiwaniu usług wszelakich - od wydruków wielkoformatowych przez tapicera po elektryka i speców od grzejników. Zwłaszcza jeśli usługa wymaga wykonania na miejscu u mnie a nie jest to kontrakt na kilka tysięcy, to najpierw szukam na mapach Google kogoś z okolicy, komu statystycznie bardziej będzie się chciało do mnie dojechać i nie wysłucham wiązanki o tym jakie wjeżdżanie do centrum i parkowanie jest uciążliwe i kto nie będzie ode mnie wymagał, że przyjadę do pracy 5 godzin wcześniej, żeby zleceniobiorcy było wygodniej zaparkować.
Daję tutaj rowniez namiar na dobrą drukarnię
https://www.fingerprint.pl/produkty/
Mogą Ci przygotować wizytówki oraz ulotki za pomoca których dotrzesz do klientów stacjonarnie.
ODPOWIEDZ