Spółka

Wszystko o Twojej firmie. Jak założyć swój biznes, od czego zacząć, gdzie szukać wskazówek?
Awatar użytkownika
AgnieszakK
Posty: 12
Rejestracja: 18 wrz 2019, 20:15

Spółka

Post autor: AgnieszakK »

Cześć,

Czy ktoś z was słyszał o czymś takim jak kupno nowej spółki?
Awatar użytkownika
PatrycjaN
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2019, 0:01

Re: Spółka

Post autor: PatrycjaN »

Hej,

Ja słyszałam. Nawet udało mi się kupić 2 spółki. Polecam odwiedzić stronę spolka.org. Maja tam wiele ofert. Dzieki tej firmie wszystko poszlo bardzo szybko!
Awatar użytkownika
maciek920
Posty: 42
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:34

Re: Spółka

Post autor: maciek920 »

Od jakiegoś czasu tematy biznesowe są mi bardzo bliskie, ponieważ zastanawiam się nad własnym biznesem. Wiem, że na pewno zainteresują mnie informacje dostępne na stronie http://www.business-media.pl/jakie-sa-rodzaje-spolek/ ponieważ opisane są tam rodzaje wszystkich spółek. Nawet nie wiedziałem, że tyle tego jest!
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 127
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:38

Re: Spółka

Post autor: kozi44 »

Czy ktoś z was orientuje się może bardziej niż ja w kwestii wykonania rejestru akcjonariuszy w spółce? Znalazłem taką firmę https://qsecurities.pl/uslugi-rejestr-akcjonariuszy/ któa się tym zajmuje i chciałem się was zapytać czy ktoś może korzystał z ich usług i może mi coś więcej na ten temat powiedzieć?
Awatar użytkownika
martita
Posty: 251
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:42

Re: Spółka

Post autor: martita »

Nie jestem wielkim ekspertem w dziedzinie biznesu, ale niedawno czytałam ciekawy artykuł, że w Wielkiej Brytanii można założyć spółkę Limited nie będą nawet obywatelem tego kraju. Wszystkimi formalnościami zajmuje się ta firma https://www.taxangels.pl/ . Oni biorą też na siebie kolejne czynności związane z prowadzeniem firmy. Ciekawą opcją jest też to, że nie trzeba wyjeżdżać do UK, bo oni udostępniają adres w Londynie. Myślę, że takie rozwiązanie może być dobrym rozwiązaniem.
tośka

Re: Spółka

Post autor: tośka »

A tutaj https://asiw.pl już zaglądaliście? Jest tam namiar na kancelarię, w której są prawnicy specjalizujący się w przekształcaniu spółek. Specjalizują się w szeroko pojętym prawie gospodarczym. Obsługują spółki z różnych branż. Jeśli więc macie jakieś wątpliwości czy problemy, to warto się do nich zgłosić.
Awatar użytkownika
zarobiony
Posty: 131
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:11

Re: Spółka

Post autor: zarobiony »

Akurat samo posiadanie spółki jak dla mnie jest czymś niezwykle ważnym i muszę przyznać, że ja także mam w planach jej otwarcie ale bardziej celuję w zagranicę. Jak już zdążyłem się dowiedzieć, to firma thompsonstein.com zapewnia również pełne wsparcie w zakresie międzynarodowego prawa oraz podatków.
żelazny

Re: Spółka

Post autor: żelazny »

Zastanawialiście się kiedyś czy aby na pewno spółka założona w naszym kraju będzie najlepszym rozwiązaniem. Moim zdaniem trzeba to sobie dobrze przemyśleć. Przeliczyć sobie czy założenie spółki w innym pastwie nie będzie korzystniejszą opcją. Mnie interesowało założenie spółki na Malcie i właśnie na ten temat informacji w sieci zacząłem szukać. Tutaj https://pla.partners/fundacja-na-malcie/ znalazłem wszystko to, co było mi niezbędne.
Grześ Ko

Re: Spółka

Post autor: Grześ Ko »

Jeżeli chodzi o wszelkiego typu sprawy związane z przekształcaniem spółek i przedsiębiorstw to polecam skontaktować się z doradcą podatkowym Tomaszem Kamińskim, który działa na Śląsku: https://www.cenytransferowe.co/uslugi/r ... podarczych, jego kancelaria mieści się w Sosnowcu. Oferuje kompleksowe doradztwo i pomoc w tym temacie, zapewniając wyręczenie ze sporządzania dokumentacji i uczestnictwa w procesach zakładania, przekształcenia czy likwidacji spółki. Myślę, że takie wyjście będzie najbardziej odpowiedzialną decyzją.
Karuś

Re: Spółka

Post autor: Karuś »

Na samym wstępie również należałoby powiedzieć jeszcze jakie rodzaje spółek występują oraz co tak naprawdę je różni od siebie. Dla mnie bardzo ciekawie na stronie https://www.epuap.pl/spolka-cywilna-a-j ... ie-roznia/ opisano właśnie różnice wynikające ze spółki cywilnej oraz spółki jawnej.
Awatar użytkownika
zarobiony
Posty: 131
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:11

Re: Spółka

Post autor: zarobiony »

Kiedy mówimy jeszcze o spółce to ja również jestem zdania, że ważną sprawą jest to aby dokładnie wiedzieć jak należy wysłać sprawozdanie finansowe do KRS. Na pewno sprawdź również czy jesteś świadomy, że każda spółka musi takie sprawozdania finansowe co roku składać.
ODPOWIEDZ