Przemysł

Wszystko o Twojej firmie. Jak założyć swój biznes, od czego zacząć, gdzie szukać wskazówek?
AREKJJ

Przemysł

Post autor: AREKJJ »

Pracujecie w przemyśle? Jak wam idzie, czym możecie się podzielić. Od siebie tylko powiem, że przy obróbce materiałów najważniejsza jest skuteczność i precyzja moim zdaniem. I człowiek ręcznie nie jest w stanie wykonać obróbki skrawaniem tak skutecznie jak to robią nowoczesne maszyny wyposażone w dopasowane sterowniki do maszyn cnc . Sterowniki te dzięki temu, że podłączane są do komputera umożliwiają swobodne regulowanie pracy maszyny. Także możliwe jest redukowanie obciążeń na silniku podczas pracy na jałowym biegu co skutkuje podwyższeniem trwałości jednostki napędowej. Maszyny cnc wraz ze sterownikami najczęściej wykorzystywane są w przemyśle, a także warsztatach gdzie istotne jest precyzyjne obrabianie materiałów
busb

Re: Przemysł

Post autor: busb »

Od siebie mogę powiedzieć trochę o maszynach, których używamy w naszej codziennej pracy. Zajmujemy się obróbka stali i CNC, wykorzystujemy przy tym maszyny do wiercenia, toczenia, itp. Wszystkie kupiliśmy od rzetelnej firmy MMC Hardmetal Poland https://mmc-hardmetal.com/pl/products/turning we Wrocławiu. Oni są oddziałem wydziału narzędziowego japońskiej firmy Mitsubishi Materials Corporation i stawiają przede wszystkim na jakość. Właśnie dlatego maszyny od nich są niezawodne, doskonale nam się sprawdzają, są precyzyjne i godne polecenia,
tkij

Re: Przemysł

Post autor: tkij »

Jeżeli chodzi o obróbkę stali i aluminium, bo to nas również interesuje, to my tego typu prace zlecamy zewnętrznie. Korzystamy w tym celu z usług firmy ALLTS http://allts.pl/oferta-alias/obrobka-stali z Łężyc. Oni realizują nasze zlecenia od ponad roku, za każdym razem jesteśmy zadowoleni z jakości ich usług. Są precyzyjni, posiadają odpowiedni sprzęt i umiejętności do tego, by spełnić nasze oczekiwania. Zdecydowanie ich polecam, usługi mają w atrakcyjnych cenach, nigdy się na nich nie zawiedliśmy.
dort

Re: Przemysł

Post autor: dort »

A z jakich wag u siebie korzystacie? My z racji wykonywanej działalności, postawiliśmy na wagi platformowe ze stali nierdzewnej. One doskonale nam się sprawdzają. Korzystamy z nich wielokrotnie każdego dnia i nic złego się z nimi nie dzieje. Kupiliśmy je z firmy AXIS https://www.axis.pl/k-platformowe-nierd ... .html#text z Gdańska. Ich oferta jest bardzo szeroka, takich wag do przemysłu mają wiele do wyboru, posiadają również siłomierze. Ceny dostępnych tam artykułów są konkurencyjne, polecam.
oook

Re: Przemysł

Post autor: oook »

Pracujemy. Jako że korzystamy w swojej codziennej pracy z urządzeń, które pylą, to potrzebujemy również odpowiednich instalacji filtrowentylacyjnych i odciągowych. Takie odciągi spawalnicze sprawdzają nam się idealnie. Kupiliśmy je od producenta Klimawent S.A. https://klimawent.com.pl/oferta/urzadze ... czyszczen/ z Gdyni. Są one wykonane bardzo porządnie, z wysokiej jakości materiałów, faktycznie dobrze działają, nie mamy z nimi żadnych problemów. Cenowo wyszły korzystnie, producent jest rzetelny i zdecydowanie warto się u niego zaopatrzyć. Ich fachowcy pomogą wam w dobraniu odpowiednich urządzeń.
marble

Re: Przemysł

Post autor: marble »

Praca w przemyśle wiąże się z wieloma różnymi aspektami, rozpoczynając oczywiście od samego postawienia hali produkcyjnej. W niej potrzebne są konstrukcje stalowe. Między innymi ich wykonywaniem zajmuje się firma POM Sztum https://pom-sztum.pl/konstrukcje-stalowe/ z województwa pomorskiego. To ludzie z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży, posiadają szeroki zakres usług, gdyż zajmują się również projektowaniem cam/cad oraz obróbką metali CNC. Mają nowoczesny, dobrze wyposażony park maszynowy i prowadzą fachowe doradztwo.
prim

Re: Przemysł

Post autor: prim »

Zajmujemy się produkcją mebli od lat i z doświadczenia możemy wam powiedzieć, że bardzo ważne są warunki pracy, mam tu na myśli przede wszystkim odpowiednią wentylację w hali produkcyjnej. Posiadamy odpylacze cyklonowe, typu FD, je kupiliśmy od producenta Filtrowent International https://www.filtrowent.com.pl/nasza-oferta/cyklony/ z Borui Nowej. To wysokiej jakości urządzenia, wręcz jakby skrojone do naszego zapotrzebowania, cenowo wyszły korzystnie, są one godne polecenia.
raik

Re: Przemysł

Post autor: raik »

Z racji branży, w jakiej pracujemy, potrzebowaliśmy klimatyzacji przemysłowej. Ona skutecznie mocno ochładza całe duże pomieszczenia w naszej hali. Klimą zajęła się u nas firma AIRCOOL https://www.humac.pl/osuszacze-przemyslowe z Wałbrzycha. Maszyna od nich oziębia i utrzymuje na stałym poziomie zarówno wilgotność, jak i temperaturę w pomieszczeniu. Klimatyzator działa niezawodnie, firma spisała się świetnie, cenowo wyszło ono bardzo korzystnie, szczerze ich polecam.
whom

Re: Przemysł

Post autor: whom »

Pracujemy w przemyśle od lat, ważne jest to, by być otwartym na zmiany. My na przykład zdecydowaliśmy się w tym roku na kupno nowych maszyn, które są o wiele lepsze od tych, których używaliśmy dotychczas. Zakupiliśmy szlifierki orbitalne do szlifowania rur i profili od producenta Mewaa https://www.mewaa.pl/content/9-szlifierka-orbitalna z Sukowa. One ułatwiają nasza prace, dzięki nim szybciej i precyzyjniej wykonujemy zlecenia. Cenowo taki zakup się opłacił, maszyny są niezawodne, polecam.
klom

Re: Przemysł

Post autor: klom »

Pracujemy z wymagającymi maszynami. Do nich musieliśmy kupić specjalną aparaturę pomiarową, która dokładnie sprawdza, czy wszystko jest z nimi w porządku. Ona mierzy poziom cieczy, temperaturę, ciśnienie, itp., odczyty mamy robione regularnie. Kupiliśmy tego typu urządzenia w firmie ZACH METALCHEM https://www.metalchem.pl/oferta.html z Gliwic, która serdecznie polecam. Ich oferta produktowa jest korzystna, same urządzenia działają niezawodnie, są precyzyjne, a dodatkowo są one w atrakcyjnych cenach.
aratt

Re: Przemysł

Post autor: aratt »

Stal wysokogatunkową kupujemy wyłącznie z jednego miejsca. Zaopatrujemy się w nią w firmie Polmet https://www.polmet.eu/oferta z Tarnowskich Gór. Ich oferta jest szeroka, bo oprócz tego, że zajmują się sprzedażą wyrobów stalowych, świadczą również usługi obróbki elementów stalowych, blach, itp. Z ich usług korzystamy od dawna, nigdy nas nie zawiedli, mają atrakcyjne ceny, które są wciąż opłacalne. Bez problemu można nawiązać z nimi współpracę. Szczerze ich polecam.
ODPOWIEDZ